image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > KLEN

KLEN 

Klub lidí ekologicky nabádajících, z.s.

Strom začíná růst na jaře ze semene, které leželo celou zimu v půdě (odpočívalo). V tomto čase zapustí kořen do země, aby čerpal vodu a minerály. Potom ze semene vyrazí drobný výhonek, který si prorazí cestu vzhůru z půdy na světlo. Otevřou se dva děložní lístky a mezi nimi se objeví pupen. Za nějakou dobu se pupen rozevře a objeví se první skutečné listy. Děložní listy usychají a kořeny se prodlužují. Stromeček roste a sílí.


Náš KLEN (klub lidí ekologicky nabádajících), z.s. vznikl úplně stejným způsobem jako skutečné javory. Celou zimu jsme přemýšleli, jak spolek uchopit, čemu se budeme věnovat, jak chceme fungovat. Domlouvali jsme si stejné nadšence pro tuto věc a nabírali síly. V čase čerstvě jarním se nám podařilo zapsat klub do spolkového rejstříku, v němž je zapsáno celkem 8 členů našeho klubu. Již během pár dní po zápisu nám přibyl další člen. Díky tomuto členovi se nám hned zkraje naplnila jedna z nadějí a to spojit pomocí klubu všechny tři kraslické školy. První zmínkou o nás bylo vyhlášení soutěže o logo našeho klubu na jednotlivých školách. První akcí, kterou jsme na sebe upozornili širší veřejnost, byla účast v projektu „Ukliďme Česko“.


Věříme, že do budoucna budeme sílit stejně jako živé kleny a budeme mít stále více a více lístků v podobě akcí námi podporovanými, uskutečňovanými i organizovanými. A hlavně naučíme co nejvíce dětí míti rádi přírodu a fungovat s ní v harmonii.