image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Beseda s archeologem

Beseda s archeologemDatum konání:
14.11.2023

V úterý 14. 11. a ve středu 15. 11. 2023 proběhly na naší škole pro žáky šestých a sedmých tříd besedy s archeologem Mgr. Markem Bartošem. Marek Bartoš je bývalý žák naší školy, který v současné době pracuje pro Archeologické centrum Olomouc. Při své pracovní činnosti se věnuje záchranným archeologickým výzkumům. Například jeho pracovní tým objevil a zpracoval v roce 2019 nejstarší dendrochronologicky datovanou studnu na světě z mladší doby kamenné.  Během besedy se děti dozvěděly informace o práci archeologa jak v terénu, tak i v laboratoři. Výklad byl doplněn zajímavými fotografiemi (archeologické výzkumy, mumie, hmotné prameny). Během besedy se mohli žáci aktivně zapojovat, ptát se a odpovídat na kladené otázky. Na závěr někteří žáci byli hodnoceni pěknou známkou za aktivní přístup během přednášky. Vzorné chování našich dětí pochválil i přednášející.

Mgr. Monika Bladská