image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Dopravní soutěž

Dopravní soutěžDatum konání:
4.5.2017

Můžeme říct, že již tradičně jsme se 4.5. zúčastnili okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů, kterou spolu s městem Sokolov a Besip KV kraje pořádá DDM Sokolov. Čekaly nás stejné úkoly jako loni. Museli jsme poskytnout první pomoc zraněnému figurantovi (sáček, ze kterého stříkala krev, byl velmi přesvědčivý), projet dopravním hřištěm pod dohledem policisty při důsledném dodržování pravidel silničního provozu, jejichž znalost jsme následně museli prokázat také při testových otázkách u počítače. Nejkomplikovanějším úkolem je ale vždy tzv. jízda zručnosti, při níž je potřeba projet na kole dráhu plnou překážek. Obě naše posádky se svých úkolů zhostily se ctí. Mladší družstvo, jmenovitě Kateřina Stinglová, Tereza Čabajová, Matěj Hamouz a Jakub Vyleta, se účastnilo poprvé, a tak pro něj bylo vše nové. I přesto obsadilo pěkné 9. místo ze 13 zúčastněných. Ve starším družstvu jsme sice museli obměnit 2 členy oproti loňsku, ale jejich výsledek byl výborný. S rozdílem cca 6 chyb proti prvnímu obsadili jmenovitě Natalie Müllerová, Vanessa Vopičková, Filip Šlajs a Lukáš Novotný skvělé druhé místo, které nám zajistilo postup do krajského kola v Chebu. Držte nám palce...

Fotogalerie zde.