Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Duben v mateřské škole

Duben v mateřské školeV dubnu jsme sázeli travičku, barvili vajíčka netradiční metodou krepovým papírem. Naučili jsme se koledu a vyzdobili jsme školku našimi výrobky.
Protože je duben měsíc bezpečnosti, věnovali jsme druhou půlku dubna právě jí. Začali jsme besedou s panem policistou. Naučili jsme se několik dopravních značek, jak se chránit při jízdě na kole a kolečkových bruslích. Co všechno má mít jízdní kolo, jak přecházet silnici. Proč jsou ve městě semafory a co jaká barva znamená. Jak je důležité, aby nás bylo dobře vidět. Co je to reflexní prvek.
Druhá beseda proběhla s panem kriminalistou, který nás upozornil, jaké nebezpečí nám hrozí, když mluvíme s cizími lidmi. Jak se zachovat, když nám někdo cizí nabízí sladkosti atd. Dětem se nejvíc líbil kufřík, kde měl pan kriminalista různé věci, které nám ukázal, a vysvětlil, k čemu slouží. Také nám ukázal, jak se berou otisky prstů, podle kterých se dá dopadnout pachatel.
A konec měsíce patřil čarodějnicím. Kouzlení, čáry, máry, hokusy a pokusy. Jako správné čarodějnice jsme vše vyzkoušeli a nechybělo ani létání na koštěti. Vždyť jednou za rok na to máme nárok. Nikoho jsme nestrašili, krásně jsme se pobavili.

Fotogalerie zde.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Jak se vám líbí nové webové stránky naší školy?

Jsou přehlednější
5 (62.5%)
jsou hezčí
0 (0%)
ty původní byly hezčí
0 (0%)
nevyznám se tu
0 (0%)
líbí se mi
2 (25%)
nelíbí se mi
1 (12.5%)
potřebují ještě vylepšit
0 (0%)

Od 3. 4. 2017 22:50 celkem hlasů: 8

Hlasování uzavřeno.