image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze 9.B do závodu Mattoni

Exkurze 9.B do závodu MattoniDatum konání:
14.6.2023

Díky spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Karlovarského kraje se mohli žáci 9. B vydat ve čtvrtek 8. 6. 2023 na výlet do Kyselky. Zde navštívili místní Mattoni muzeum a také výrobní závod Mattoni. Mohli se díky tomu seznámit s historií i současností celého procesu výroby minerálních vod, a to nejen získávání tekutiny, ale i její obohacování o příchutě a postupné balení do lahví i přípravu k expedici k zákazníkům. Provoz je téměř plně zautomatizovaný a bylo opravdu zajímavé vidět to na vlastní oči. Závěrem exkurze dostali žáci od vedoucího skladu ochutnávku sortimentu zdarma, za což byli v tom horkém počasí opravdu vděčni. Výlet se vydařil a my moc děkujeme paní Ing. Lucii Kulhánkové za zprostředkování.

Mgr. Iva Rödlingová, Bc. Vojtěch Wagner

 Exkurze Mattoni 9.B.jpg

Foto zde