image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Konverzace v německém jazyce

Konverzace v německém jazyceV úterý 21. února se na naší škole uskutečnila konverzační soutěž v německém jazyce. Odvahu soutěžit mělo osm žáků z 9. třídy. Soutěžící měli před sebou dva úkoly – nejprve mluvili na téma, které si vylosovali, a ve druhé disciplíně měli vytvořit co nejvíce vět, které je napadaly při pohledu na určitý obrázek. Výkony soutěžících byly velmi vyrovnané, ale plyšového medvídka, který byl jako symbol německého hlavního města připraven pro vítěze, si odnesla Ivana Matyášová, jejíž projev byl přirozený a bez gramatických chyb. Druhé místo obsadila Aneta Řežábková a o třetí místo se podělily Natalie Müllerová a Petra Pospíšilová. Pochvalu však zaslouží všichni žáci, kteří se do boje s německou slovní zásobou a gramatikou pustili.

Mgr. M. Bladská

Konverzace v NJ