image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Kraslice dříve a dnes

Kraslice dříve a dnesDatum konání:
31.10.2023

Využili jsme slunného podzimu a vydali se s dětmi poznávat historii Kraslic. V projektu Kraslice dříve a dnes jsme s žáky čtvrtých ročníků prvně obešli podle plánku města historická místa, kde podle starých fotografií měli nalézt a na své mobilní telefony vyfotit nynější podobu míst. Následně své fotografie upravili a odeslali k tisku. V dalších hodinách se žáci rozdělili do skupin a každá z nich si vybrala budovu, o které měla zjistit informace z příruček a internetových stránek a stručně je sepsat. Dále skupinky kreslily svou budovu tak, aby vystihovala skutečnost. Na arch papíru nalepila každá skupina svou výslednou práci, kterou následně odprezentovala. Na závěr děti omrkly nový informační panel před Kulturním domem a navštívily knihovnu, kde se dozvěděly další cenné informace o historii Kraslic. Projekt jsme zhodnotili a zakončili a už se nemůžeme dočkat jara, až opět budeme moci vyrazit ven, tentokrát poznávat přírodu.  

A co jsme se tímto mini projektem naučili? Pracovat s plánkem města, fotografovat, editovat a sdílet fotografii, prohlížet si město očima turisty, obdivovat krásy budov, vytvářet si pozitivní vztah k městu, ctít a chránit ho, dále kooperovat v propojení dvou tříd a spolupracovat v týmu, přijímat a zpracovávat informace, vyhledávat klíčová slova, shrnout informace, výtvarně vyjádřit skutečnost, ústně prezentovat načerpané informace před ostatními žáky a možná ještě mnohem více.   

Čím dál více se vědomě zaměřujeme na posilování regionální identity, abychom krok po kroku prohlubovali vazby žáků k městu a přírodě, předcházeli vandalismu ve městě, povzbuzovali pozitivní vnímání a podporovali návrat studentů po ukončení středních či vysokých škol zpět do města.  

Tímto mockrát děkujeme členům facebookové skupiny Historické Kraslice za sdílení velmi cenných fotografií a informací, které jsme využili při vyučování. Velký dík patří také Kulturnímu a informačnímu centru za poskytnutí plánků města a informačních letáků a Městské knihovně Kraslice za besedu o našem městě. 

Mgr. Šárka Kavková, Mgr. Iva Sokolová 

Kraslice dříve a dnes.jpg

Foto zde