image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Lyžařský výcvik 2023

Lyžařský výcvik 2023Datum konání:
7.3.2023

Od 20. února do 24. února se třídy 7.A a 7.B zúčastnily lyžařského výcviku ve Ski areálu Bublava-Stříbrná. První den jsme si řekli pravidla a ukázali kontejner, do kterého jsme ukládali lyžařské vybavení. Potom jsme byli rozděleni do skupin podle našich zkušeností. Nejzkušenější skupina jezdila s panem učitelem Břízou, lehce pokročilí jezdili s naší paní učitelkou Winkelhöferovou a úplní začátečníci se učili s paní učitelkou Studeníkovou. Každá skupina pak sjížděla vlek, který zvládne. Pokročilí si užívali sedačkovou lanovku, prostřední skupina jezdila na kotvě a začátečníci jezdili na pásu a pak na pomě. Všichni se něco přiučili. 3 žákyně z prostředního družstva byly druhý den přeřazeny k pokročilým a 3 žáci od začátečníků začali sjíždět červenou sjezdovku. Učili jsme se přikrčit se v zatáčce, používat hůlky a poslední den už jsme sjížděli kopec bez zastávky. V 11 hodin jsme vždycky měli pauzu, abychom si odpočinuli a najedli se. Buď jsme měli svačinu z domova, nebo jsme si mohli jít koupit něco do bufíku. Nejoblíbenějším jídlem byl párek v rohlíku. Poslední den se konal závěrečný slalom všech lyžařů. Byla to zábava. Celý týden proběhl bez zranění, a i když nebylo moc sněhu, jsme rádi, že to takhle krásně vyšlo. Všichni jsme si to moc užili.

Elen Sch., Laura H., Petr H., Marek M., Martin B., Eliáš Z., Tobi L.   

 

Lyžařský výcvik 23-1.png

 

Foto zde