image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Návštěva muzea v Aši

Návštěva muzea v AšiDatum konání:
14.12.2023

Ve čtvrtek 14.12. navštívili žáci SŠ oboru výrobce textilií druhého a třetího ročníku výstavu Příběh mého oblečení v Textilním muzeu v Aši. Jedná se o výstavu na téma dnešního textilního průmyslu a jeho dopadů na nás a na přírodu, jak tzv. Fast Fashion zneužívá lidské, často i dětské práce v rozvojových zemích. Jak ničí životní prostředí spotřebou vody a množstvím chemikálií, přebytky nepotřebného textilu a zabíjením a týráním zvířat. Žáci si poslechli, jaké značky jsou tzv. Fast Fashion, jaké naopak ne a jak je lepší nakupovat. Velmi zajímavé téma. V muzeu jsme si prošli i výstavu textilu jako tradičního řemesla a ukázku rukavičkářství, které mělo na Ašsku velkou tradici. Cestou zpět jsme navštívili Chebské vánoční trhy, kde jsme se občerstvili a žáci si zabruslili na ledě. Byl to prima den.

                                                                                                                                                              A.Jančová

Muzeum SŠ.jpg

 Foto zde