image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Okresní kolo v basketbalu starších žákyň

Okresní kolo v basketbalu starších žákyňDatum konání:
19.3.2024

Dne 19. 3. 2024 se děvčata 8. a 9. ročníků zúčastnila okresního kola v basketbalu v Sokolově. Hned na úvod se proti nám postavil jeden z těžších soupeřů – ZŠ Sokolov, Rokycanova. Zpočátku jsme hrály lepší hru než soupeř. Poté jsme dostavily dva rychlé koše a to nás rozhodilo a zápas jsme prohrály. Druhým soupeřem byla ZŠ Sokolov, Švabinského, další těžký soupeř. Děvčata věděla, že pokud chtějí postoupit do kraje, musí je porazit. Do zápasu nastoupila s obrovským nasazením a touhou vyhrát. Bojovala o každý balon a nevypustila ani sekundu zápasu. Do konce zápasu zbývala minuta a půl, když za stavu 6:6 rozhodčí písknul trestné hody pro soupeře. Soupeřka skórovala pouze jednou. Pořád jsme měly šanci na výhru. Bohužel, ač jsme měly šance, míč nepropadl košem a děvčata prohrála 7:6. Další zápasy jsme vyhrály 22:6 proti Chodovu a proti ZŠ Sokolov, Běžecká 18:6. Nakonec si děvčata turnaj užila a dovezla krásné 3. místo! Za skvělou reprezentaci školy děkuji Lauře Habalové, Claudi Kučerové, Vaness Šíblové, Týně Lédlové, Kačce Nekolové, Aničce a Lucce Křehké, Nikče Rulíkové, Terce Rozárce Vrabcové a Naty Šudákové. 

                                                         Mgr. K. Studeníková

Basket - st. žky - OK.jpg

Foto zde