image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Organizace vyučování od 26.4.2021

Organizace vyučování od 26.4.2021Datum konání:
26.4.2021

Od 26. dubna dochází k dalšímu mírnému rozvolňování docházky dětí a žáků do školy.

Mateřská škola - Děti do mateřské školy mohou docházet bez omezení (všechny, které jsou přihlášené), Děti od pondělí nebudou testovány a nemusí mít ve škole roušky. Toto se týká obou tříd v Kraslicích i v Jindřichovicích.

Základní škola - Vyučování je pouze na prvním stupni - rotačním způsobem. V týdnu od 26. 4. 2021 budou docházet třídy 1.A, 2.A, 3.A, 4.A a 5.A. Třída 1.-4.C V Jindřichovicích má prezenční výuku dle platného rozvrhu každý týden.

Na druhém stupni základní školy jsou umožněny individuální konzultace a pro žáky 9. tříd konzultace pro přípravu k přijímacím zkouškám ve skupinách po šesti žácích.
V rámci konzultací budou žáci testováni a bude jim vystaveno potvrzení, které předloží na střední škole, kde budou vykonávat přijímací zkoušky.
V průběhu konzultace musí mít všichni účastníci nos i ústa kryté respirátorem třídy FFP2.
V den konzultace přijdou žáci do třídy již v 7:40 hod., aby po testování mohla konzultace začít v 8:00 hod.

Střední škola - Od 26. dubna bude probíhat výuka odborného výcviku ve všech oborech a všech ročnících dle platného rozvrhu. Teoretická výuka bude dále organizována distanční formou. Pro žáky posledního ročníku budou umožněny konzultace pro přípravu k maturitní a závěrečné zkoušce. Žáci musí mít při vstupu do budovy a po celou dobu pobytu v budově ústa i nos krytá respirátorem třídy FFP2.

Před zahájením výuky nebo konzultace musí žáci absolvovat testování antigenními testy s negativním výsledkem. Testování bude probíhat dvakrát týdně (pondělí a čtvrtek).