image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Po stopách Keltů

Po stopách KeltůNaše cesta kolem světa pokračuje. Vydali jsme se na území, která obývali staří Keltové, a zjistili jsme, jak staré základy mají některé svátky, které slavíme. Ať už se jedná o dožínky, Halloween (Samhain), Hromnice, pálení čarodějnic nebo Vánoce.
Už víme, že během noci z 31. října na 1. listopad se otevíraly brány mezi zdejším světem a světem duchů. Ti mohli navštěvovat svět lidí a lidé naopak svět mrtvých. Proto se večer u domů zapalovaly ohně nebo rozsvěcovaly svíčky, aby duchové mohli najít cestu domů a aby se tu mohli ohřát. Příchod předků byl oslavován a byly pořádány velké hostiny. I my jsme si vyzdobili oddělení a oslavili svátek pořádnou svačinkou.
Mgr. V. Habartová
Fotogalerie zde.