Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Po stopách Keltů

Po stopách KeltůNaše cesta kolem světa pokračuje. Vydali jsme se na území, která obývali staří Keltové, a zjistili jsme, jak staré základy mají některé svátky, které slavíme. Ať už se jedná o dožínky, Halloween (Samhain), Hromnice, pálení čarodějnic nebo Vánoce.
Už víme, že během noci z 31. října na 1. listopad se otevíraly brány mezi zdejším světem a světem duchů. Ti mohli navštěvovat svět lidí a lidé naopak svět mrtvých. Proto se večer u domů zapalovaly ohně nebo rozsvěcovaly svíčky, aby duchové mohli najít cestu domů a aby se tu mohli ohřát. Příchod předků byl oslavován a byly pořádány velké hostiny. I my jsme si vyzdobili oddělení a oslavili svátek pořádnou svačinkou.
Mgr. V. Habartová
Fotogalerie zde.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Jak se vám líbí nové webové stránky naší školy?

Jsou přehlednější
5 (62.5%)
jsou hezčí
0 (0%)
ty původní byly hezčí
0 (0%)
nevyznám se tu
0 (0%)
líbí se mi
2 (25%)
nelíbí se mi
1 (12.5%)
potřebují ještě vylepšit
0 (0%)

Od 3. 4. 2017 22:50 celkem hlasů: 8

Hlasování uzavřeno.