image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Pohár rozhlasu 2024

Pohár rozhlasu 2024Datum konání:
14.5.2024
Datum ukončení:
15.5.2024

Ve dnech 14. a 15. května jsme se zúčastnili atletické soutěže o Pohár rozhlasu. Soutěž technicky zastřešuje Český atletický svaz. Závodníci jsou rozděleni na mladší a starší žáky a žákyně, přihlásit se mohou všechny školy z okresu. Závodí se v běhu na 60 m, vytrvalostním běhu v délkách od 600 do 1500 m podle kategorií, štafetovém běhu 4x60m, skoku vysokém a skoku dalekém, dále v hodu kriketovým míčkem a ve vrhu koulí. Letos sportu přálo i počasí, a tak si všichni zápolení užili. Na medaile zatím pomýšlet nemůžeme, ale přesto se nějaké individuální výkony povedly. Ve skoku vysokém se mezi mladšími žáky na sdíleném 5.-7. místě umístil Petr Pacík, mezi žákyněmi na devátém místě skončila Veronika Štorková. Šesté místo ve skoku do dálky obsadil Damián Polena, druhé místo v hodu kriketovým míčkem patří Tereze Kučerové. Ta svým výkonem zlepšila i školní rekord. Větší zápolení zpravidla čeká na starší kategorie. Desáté místo v běhu na 60 metrů získala Kateřina Nekolová, sdílené druhé až šesté místo ve skoku vysokém patří Julii Šimkové, ve vrhu koulí se na osmém místě umístila Natálie Babková. Dívčí štafeta ve složení Kristýna Lédlová, Claudie Kučerová Julie Šimková a Kateřina Nekolová svým výkonem zlepšila rekord školy. Byly to hezké dny se sportem, ale určitě ještě nekončíme, čeká nás dost práce, abychom příště dopadli lépe.

Mgr. Kateřina Studeníková, Bc. Vojtěch Wagner 

 Pohár rozhlasu.jpg

Foto zde