image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Polytechnická liga 2023

Polytechnická liga 2023Datum konání:
16.3.2023

Ve čtvrtek 16.3.2023 se u nás v budově střední školy konala Polytechnická liga. Tuto akci pořádá Hospodářská komora ČR v rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu 2 v Karlovarském kraji“ a má za cíl i v našem kraji podporovat technické vzdělání. V letošním roce byla zaměřena na práci s kovy. Této konkrétní akce se nakonec zúčastnilo 6 základních škol včetně té naší, která byla jediným zástupcem za Sokolovsko. Všichni žáci měli možnost vyzkoušet si práci s kovy, a to jak ručním způsobem, tak i na sloupové vrtačce. Bylo velmi hezké sledovat, s jakým nadšením se vrhli do práce, a že se všem podařilo výrobu stihnout, aby si odnesli hotové výrobky. Pro volné chvíle byl připraven i doprovodný program, kde si mohli pohrát s našimi výrobky a elektronickými roboty. V rámci hodnocení se nakonec všichni žáci umístili v různých kategoriích a odnesli si věcné ceny. Mezi takto oceněné patřili i Adam Hartl a Honza Banýr, žáci naší školy, kterým děkujeme za práci a reprezentaci školy v rámci krajského srovnání. Děkujeme i Hospodářské komoře ČR za příležitost se na tomto projektu podílet.

                                                                            Ing. J. Ješátko

 

Polytechnická liga 23.jpg

 

 

Foto zde