image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Školní výlet 9.B

Školní výlet 9.BDatum konání:
28.6.2023

Je hezkou tradicí zakončit školní rok společnou akcí, výletem. Když jde o žáky devátých tříd, je rozhodování složité, jde o poslední školní výlet. Příprava zabrala i díky tomu dost času. Nakonec vyhrál pobyt na zdravém vzduchu, sport, akce a trocha dobrodružství, sjezd řeky Ohře na vybraném úseku.

V úterý 20. června jsme se sešli na vlakovém nádraží a výlet mohl začít. V Kynšperku nad Ohří nám vydali v půjčovně lodí Dronte potřebné vybavení, mohli jsme se začít seznamovat s pravidly pro pohyb na lodi a vše si rovnou vyzkoušet. Nasedáme, jedeme. Prvních pár metrů nebylo jednoduchých, museli jsme si osvojit techniku, ale času bylo dost, počasí nám přálo a dobrá nálada nás neopouštěla. Jedeme krásným prostředím, o zážitky není nouze. Zkoušíme si hry, sjezd splavů, plavání na vlnách i vodní bitvu. Přespali jsme na tábořišti v Šabině, kam nám tatínek našeho spolužáka pan Svatoš dovezl batohy, buřty a dřevo na oheň. Odpoledne jsme strávili u vody, akce pokračují, máme i míč na fotbálek. K hezkým okamžikům patřilo i setkání s naším bývalým spolužákem Seanem. Večer u ohně je dobře, buřty chutnají, noc ve stanu je bezva, déšť nás minul. Ráno jsme pokračovali dál směrem Sokolov, vyzkoušeli si sjezd propustí ve splavu i další překážky ve vodě. Sluníčko nás opět pečlivě opékalo, k vidění byli i živočichové žijící u řeky. Odpoledne jsme byli v cíli. Na řadě je občerstvení, převlek do suchého a cesta vlakem domů. Dojmů máme víc než dost a zarudlá kůže nám bude ještě pár dní připomínat, že jsme něco společného prožili. Naše velké poděkování patří panu Svatošovi, bez jehož nezištné pomoci by náš výlet nebyl tak bezstarostný. Výlet se vydařil, spokojení a unavení jsme se vrátili domů a k posledním dnům a povinnostem ve škole.

Deváťáci, Mgr. Kateřina Studeníková a Bc. Vojta Wagner

 Školní výlet 9.B.jpg

Foto zde