image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Studenti na odborné praxi ve firmě AMATI Kraslice

Studenti na odborné praxi ve firmě AMATI KrasliceDatum konání:
16.1.2024

Studenti naší střední školy vykonávají od 2. ročníku odbornou praxi v místních firmách pro uplatnění v oboru, který u nás studují. V tomto školním roce se nám nově podařilo umístit větší počet studentů učebního oboru strojní mechanik také ve firmě AMATI Kraslice, výrobní družstvo. Tato firma pokračuje v tradiční výrobě hudebních nástrojů. V průběhu ledna bylo přímo ve výrobním provozu ze strany školy ověřeno, že naši studenti se již v odpovídajícím rozsahu podílí na rozmanitém výrobním procesu. Například je možné vyzdvihnout přístup Martina Beránka, který odpovědně a pečlivě plní úkoly v dílně pro výrobu plechových dechových hudebních nástrojů. František Almăsan pak v požadované kvalitě aktuálně pracuje v dílně, kde se apretují klapky apod. V neposlední řadě je nutno pochválit zejména Leona Darvaše, který si již poradí i s prací na moderním CNC obráběcím stroji. Odpovědný mistr vyzdvihl také jeho odbornou připravenost, schopnost čtení technické dokumentace a používání nezbytných měřících přístrojů i kalibrů. Zástupci společnosti by proto byli rádi, kdyby k nim naši studenti nastoupili i po vyučení. Přejeme studentům mnoho studijních a pracovních úspěchů. Zaměstnavateli děkujeme za vstřícný a motivační přístup. Foto zde