image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výchova ke zdraví v 9.třídách

Výchova ke zdraví v 9.třídáchDatum konání:
16.2.2023

V hodinách výchovy ke zdraví jsme se nyní s deváťáky zabývali problematikou alkoholu. Žáci se tak seznámili s tím, jak alkohol vzniká a jaký má vliv na tělo. Mohli si díky brýlím simulujícím opilost vyzkoušet, jaký vliv má alkohol na vnímání okolí. Díky prezentaci spolužáků se mohli seznámit s prevencí a to nejen u samotného alkoholu, ale i alkoholu za volantem. Podívali jsme se na preventivní videa v rámci akce „Nemyslíš, zaplatíš“ a jeden díl dokumentu „13 minut“. V závěru jsme se v rámci debaty zamysleli nad tím, jak je těžké zbavit se závislosti na alkoholu a proč. Byly to pro všechny opravdu přínosné hodiny. 

                                                                  Mgr. I. Rödlingová

 

VZ v 9.třídách.jpg

 

 

Foto zde