image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Beseda o sebepoškozování

Beseda o sebepoškozováníDatum konání:
15.3.2023

Dne 15. 3. 2023 proběhla na naší škole beseda pro žáky devátých ročníků na téma sebepoškozování. Tuto besedu pro nás od organizace Kotec zařídila Sára Červenková z 9. B. Nápad vznikl v Krajském parlamentu dětí a mládeže Karlovarského kraje, jehož je Sára členkou. Dle jejích slov se v parlamentu rozhodli, že by bylo fajn udělat nějaké besedy na téma sebepoškozování, protože z jejich pohledu stále jde o téma, které je na mnoha školách tabu. Domnívají se, že by beseda mohla být dobrým prostředkem pomoci lidem, kteří se s tímto tématem nějakým způsobem setkávají. My za tuto iniciativu velice děkujeme, krásně nám navázala na interaktivní besedy pořádané městem Kraslice, které proběhly před týdnem, pro žáky osmých ročníků.

Mgr. Iva Rödlingová

 

Když nám zařídili besedu, tak se jim trochu podíváme na zoubek…

Krajský parlament dětí a mládeže Karlovarského kraje (KPDM KK) je studentská samosprávní organizace. Členy nejsou jen studenti středních škol a gymnázií, ale i žáci základních škol.

Podporují studenty v zájmu o dění v našem kraji a snaží se je do něj zapojit. Působí jako bezpečné místo, kde se mladí lidé mohou svěřit se svými problémy a členové parlamentu se pokoušejí jejich řešení prosadit.

KPDM KK funguje od prosince minulého roku. Řízení parlamentu má na starosti organizační rada. Ta se skládá z vedení (předseda, místopředsedové), předsednictva (vedení, řadoví členové předsednictva), tajemníka, delegátů do PDM ČR a předsedů výborů, které si jednotlivé výbory volí samy.

Výbory jsou články, které mají každý na starosti jinou oblast působení KPDM KK. Momentálně jich máme u nás v parlamentu šest: výbor pro vnější vztahy, výbor pro životní prostředí, výbor pro základní školy, kulturní výbor, zahraniční výbor a dopravní výbor.

Naše Sára Červenková je předsedkyní výboru pro vnější vztahy a my jí tímto ještě jednou děkujeme za besedu pro naši školu a chválíme za aktivitu a prezentaci v Mladém kraji. Budeme se těšit na další spolupráci.

 

 Beseda o sebepoškozování.jpgFoto zde