image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Okresní kola v basketbalu 2.stupně

Okresní kola v basketbalu 2.stupněDatum konání:
15.3.2023

V okrskových kolech sportovní ligy škol v basketbalu zvítězily naše týmy mladších žákyň i starších žáků, mladší žáci obsadili 2.místo a starší žákyně 3. místo. Družstva z 1. i 2. míst postoupila do okresního kola této soutěže.

Dne 6.3. 2023 proběhlo v Sokolově okresní kolo basketbalu žáků 6. A 7. tříd. Naši školu reprezentovali žáci Petr Balog, Petr Fajt, Petr Hamouz, Tobias Langhammer, Filip Sivák, Oleksandr Sukhovoj a Daniel Klepáček. Chlapci vyhráli dvě utkání ze čtyř zápasů a obsadili pěkné třetí místo. Největší zásluhu na tomto výsledku měl Tobias Langhammer. 

Dne 7.3. 2023 se naše žákyně zúčastnily okresní kola v basketbalu v Sokolově. Dívky byly rozděleny do dvou hracích skupin. Našimi protihráčkami byla děvčata ze ZŠ Sokolov, Pionýrů a ZŠ Sokolov, Rokycanova. Naše děvčata s přehledem ovládla skupinu a postoupila do semifinále z prvního místa. V semifinále jsme narazili na těžšího soupeře z Chodova. V úvodu utkání to vypadalo na vyrovnaný zápas, ale naše holky se nedaly, zápas nakonec vyhrály 18:6 a postoupily do finále.  O vítězství jsme bojovali se ZŠ Sokolov, Švabinského. Pomyslné sportovní štěstí stálo na straně soupeře, děvčata skončila na krásném druhém místě a postupují do krajského kola, které se koná v Karlových Varech. Za skvělou reprezentaci školy děkujeme Týně Lédlové, Julče Šimkové, Claudi Kučerové, Lauře Habalové, Elen Scheibner, Kačce Nekolové, Lucce a Aničce Křehké, Natálce Zmrzlé, Aničce Farkašové, Káje Salayové, Niki Rulíkové a Janett Darányiové.

Dne 14. března se v Sokolově sešly nejlepší týmy ze všech okrskových kol turnaje v basketbalu v kategorii žáci osmých a devátých tříd, aby se utkaly o vítězství v okresním kole. Soutěž byla skvěle připravena a jednotlivé týmy hrály od počátku naplno. Hrálo se systémem každý s každým a výkony všech účastníků byly velmi vyrovnané. Až do konce posledního utkání nikdo nevěděl, jak vše skončí, rozdíly mezi týmy byly opravdu minimální. O to napínavější bylo vyhlašování výsledků. Naši kluci nakonec zářili štěstím a do Kraslic si odvezli stříbrné medaile za druhé místo a s nimi i postup do krajského kola. Za velmi dobrý a bojovný výkon si to zaslouží. Gratuluji Danielu Svatošovi, Jakubu Pouzarovi, Radimu Holešovi, Robertu Perskému, Jakubu Šolcovi, Matěji Šrailovi a Jiřímu Kondrysovi k dobrému výsledku a děkuji za reprezentaci školy.

Všem jmenovaným žákům patří poděkování za reprezentaci školy. Držáíme palce, aby se jim dařilo v kolech krajských.

                                      Mgr. K. Studeníková, Mgr. L. Bříza, Bc. V. Wagner

 

Basketbal - ml. žákyně - OK.jpgFoto zdeBasketbal - ml. žáci - OK.jpgBasketbal - st. žáci - OK.jpg