image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Den bez batohů

Den bez batohůDatum konání:
12.4.2024

V pátek dne 12. dubna proběhl v naší škole z iniciativy třídy 6.B „Den bez batohů“. Cílem akce je ukázat na problémy dětí, které tento komfort neznají, jako další bonus je probuzení kreativity u našich žáků. Vyzkoušeli jsme si něco podobného poprvé a o dobré nápady nebyla nouze. Kromě celé řady různých druhů tašek a košíků došlo opravdu i na originální řešení. K vidění byly kufříky, bedýnky, kočárky, přepravka na zvířátka, vozík na kolečkách, pouzdro na kytaru, ochranná helma, vojenská helma. Nejvíce se líbila plastová nákladní Tatra, se kterou její majitelka „přijela“ přes město. Mezi zajímavosti patří stoprocentní účast ve 4.A nebo příběh s nákupním košíkem v 8. A, který si můžete sami přečíst.

Věříme, že jste si celou akci užili, všem zúčastněným díky za dobré nápady, které můžete zhlédnout v naší fotogalerii.

Vaše 6. B

 

"Již včera (11. dubna) ve čtvrtek, po obdržení plakátu "Den bez batohů" jsme se během pěti minut rozhodli vzít si do trojice jeden velký nákupní košík. Sraz jsme si domluvili na pátek v 7:25 hod. u Severky. Po pár minutách se nám úspěšně povedlo si zcela "legálně" vypůjčit košík z Billy. S myšlenkou, že nám vše vyšlo, jsme se vydali na cestu. U naší krásné lékárny U Kostela nás ale zastavil zcela normálně vypadající muž s otázkou, kam košík bereme. Zcela bez strachu jsme odpověděli, že máme školní akci a že košík v pořádku odpoledne zase vrátíme. V ten moment jsme ještě nečekali, že za pět minut se ocitneme na policejní stanici. Pán, který se odhalil jako zaměstnanec policie, nás na ni zavedl. Už cestou nás ale informoval, že nám věří. Podle nás však platí, že pokud by nám věřil, nebral by nás na stanici. Košík i s našimi věcmi byl zaparkován před stanicí a my vstoupili. Museli jsme nahlásit svá jména, datumy narození a hned poté jsme se znovu ocitli na cestě do školy. Bylo nám řečeno, že se máme po škole nahlásit, že košík vezeme zpět do obchodu.

Stálo zapsání u policie a návštěva stanice za to?

Určitě.

Marek Mikulanda, Petr Fajt, Josef Trn

Den bez batohů.jpg

Foto zde