Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Den mateřského jazyka

Den mateřského jazykaDatum konání:
21.2.2023

V rámci výuky češtiny jsme oslavili Mezinárodní den mateřského jazyka, který připadá na 21. února. UNESCO jej vyhlásilo v roce 1999 jako připomínku, že ve světě existuje okolo sedmi tisíc jazyků, ale téměř polovina z nich pomalu zaniká. My jsme tento den pojali jako připomínku bohatství slovní zásoby našeho jazyka včetně jeho záludností. Žáci v hodinách prostřednictvím hry objevovali a vzpomínali na slova, která neobsahují samohlásku nebo naopak obsahují stejné samohlásky, vytvářeli věty obsahující slova začínající na stejná písmena. Tvořili básničky i pohádku. S největším úspěchem se ovšem setkaly jazykolamy, které některým dětem opravdu jejich jazyky téměř zamotaly. Soutěžní duch se projevil a děti si skupinovou práci opravdu užily.

Mgr. Helena Hloušková

 

 

Den mateřského jazyka.png


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Jak se vám líbí nové webové stránky naší školy?

Jsou přehlednější
5 (62.5%)
jsou hezčí
0 (0%)
ty původní byly hezčí
0 (0%)
nevyznám se tu
0 (0%)
líbí se mi
2 (25%)
nelíbí se mi
1 (12.5%)
potřebují ještě vylepšit
0 (0%)

Od 3. 4. 2017 22:50 celkem hlasů: 8

Hlasování uzavřeno.