image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Den s BESIPEM

Den s BESIPEMDatum konání:
12.4.2017

Minulý týden jsme byli pozváni do Rotavy na akci Den s Besipem. Na fotbalovém hřišti bylo připraveno spousta stanovišť, na kterých jsme mohli shlédnout a vyzkoušet si pomůcky mnoha záchranných složek. U vodních záchranářů to byla masáž srdce na figuríně. Hasičské auto profesionálních hasičů skrývalo mnoho nářadí a pomůcek nejen k hašení požárů. Trenažér na vyzkoušení jízdy v autě s bezpečnostními pásy si vyzkoušeli ti starší. Horská služba nám přivezla svůj vozový park a speciální vozítko pro transport zraněného z nedostupných míst. Policie ČR předvedla zásah policejního psa se zadržením pachatele. I na tomto stanovišti jsme si mohli prohlédnout jejich vozový park a vyzkoušet sirény, houkačky, blikačky. Slaňování pro zraněného bylo velice napínavé a profesionální. Na závěr jsme dostali spousty dárečků ve formě propagačních materiálů. Celé dopoledne bylo velice pěkné a poučné. Za pozvání děkujeme.