image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Děti z celého Kraslického regionu se školily na dopravním hřišti

Děti z celého Kraslického regionu se školily na dopravním hřištiLetos opět probíhala výuka dopravní výchovy na dopravním hřišti, které se nachází u budovy naší střední školy v ulici Pod Nádražím.  Dvoudenního kursu se účastnili žáci čtvrtých a pátých ročníků nejen z naší školy, ale ze všech škol v rámci správního obvodu ORP Kraslice (tedy včetně Rotavy a Oloví). Desátý rok věku je totiž v životě mladých cyklistů důležitý mezník. Po jeho dovršení smějí jezdit po silnici již bez doprovodu rodičů. Nejdříve si děti v učebně zopakovaly základní pravidla silničního provozu a projížděly si křižovatky na 3D simulátoru.  Na dopravním hřišti pak řešily konkrétní dopravní situace a na závěr skládaly teoretickou i praktickou zkoušku, přičemž úspěšným absolventům byl vydán průkaz cyklisty.  V letošním roce kurs absolvovalo celkem 186 dětí. Dopravní hřiště je vybaveno rovněž křižovatkou řízenou semafory a aktuálně máme zažádáno na Krajském úřadu Karlovarského kraje o finanční dotaci na pořízení dalších technických prostředků, vybavení a pomůcek pro zkvalitnění výcviku. Praktická výuka na dopravním hřišti je pro děti velmi přínosná, proto hřiště zpřístupňujeme rovněž mateřským školám i široké veřejnosti. Věříme, že se děti budou na silnici vždy chovat tak, jak se zde naučily.

                                                                            Mgr. J. Cimerman

 

 

Dopravka 1.jpg

Foto zde