image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Školní výlet 8.A 2024

Školní výlet 8.A 2024Náš letošní výlet začal poněkud dramaticky, kdy vlivem deštivého počasí stoupla hladina řeky téměř k prvnímu povodňovému stupni a my celý víkend doufali, že zase klesne. V neděli jsme s nadějí naložili věci a v pondělí ráno se sešli na nádraží, odkud jsme vyrazili na exkurzi na hrad Loket. Poslechli jsme si nevšední vyprávění o hradu od pana průvodce a pak si mohli hrad prohlédnout od sklepení po věž důkladně sami. Po obědě jsme se vypravili vlakem do Kynšperka nad Ohří, kde jsme se utábořili a strávili první noc. Ráno jsme vyfasovali rafty, pádla a vesty, dali si školení, jak správně pádlovat, a započali hlavní náplň našeho výletu - sjezd řeky Ohře z Kynšperku do Lokte. První den jsme se učili ovládat raft a vůbec zjišťovali, jak to na vodě funguje. Počasí nám přálo a my si užili super den. Míša s Adamem cestou nedobrovolně zjistili, jak studená je voda, ale bez dalších komplikací jsme dopluli do Sokolova. Připravili jsme si spaní, oslavili narozeniny s Elen a zazpívali s kytarou. Ráno jsme museli vyměnit jeden raft, který ucházel, a s malým zpožděním se vydali dál po řece. Cestou jsme si vyzkoušeli, jak důležitá je spolupráce při přenášení jezů, ale také jaká pohodička na vodě může být. Nacpali jsme břicha v občerstvení U Kačenky, koukli na hrad Loket zase z jiného úhlu a kolem 15. hod. se všichni v pořádku vylodili. Celé 3 dny jsme u sebe neměli mobilní telefony, a tak byla spousta času na klábosení, běhání, hry a vůbec...  Zkrátka jsme si společně užívali...

                                                         Mgr. L. Winkelhöferová

Výlet 8.A.jpg

Foto zde