image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023Datum konání:
11.5.2023

Ve čtvrtek 11.5. se naše dvě družstva zúčastnila dalšího ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů. V okresním kole na ně opět čekaly 4 nelehké disciplíny, v nichž musí dokázat, jak umí ovládat své kolo, že znají pravidla silničního provozu, což prokazují nejprve teoreticky při písemném testu a poté prakticky jízdou na dopravním hřišti. Navíc ale ještě musí ukázat, že dokáží zachránit život a poskytnout první pomoc. Každým rokem jsou figuranti lépe a lépe namaskováni a jejich zranění, zvláště ta obsahující krev, vypadají vážně věrohodně.
Starší družstvo ve složení Natálie J. Babková (8.B), Elen Scheibner (7.A), Jakub Pouzar (9.B) a Radim Holeš (9.B) obsadilo krásné 4. místo. Ovšem velmi překvapilo družstvo mladší ve složení Sofie Langhammerová, Anna M. Winkelhöferová, Martin Prýmek a Radek Stehlík (všichni ze 4.A), které letos absolvovalo tuto soutěž úplně poprvé, a i přes lehké nedostatky v jízdě zručnosti obsadilo skvělé 3. místo. Dokonce si vysloužilo pochvalu od samotné vrchní sestry, že zvládli první pomoc nejlépe ze všech. Moc všem děkuji za účast a za skvělé výsledky.

                                                                            Mgr. L. Winkelhöferová

 

Dopravní soutěž.jpg

 

Foto zde