image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze SŠ do firmy Meiser

Exkurze SŠ do firmy MeiserDatum konání:
10.6.2024

Minulý týden navštívil naši střední školu pan Herbert Kursa, který pracuje ve firmě MEISER v nedaleké Olešnici. V této firmě pracují lidé v oborech, které jsou v nabídce naší střední školy. Jedná se o strojní mechaniky a nástrojaře. Již podruhé jsme měli možnost s našimi žáky navštívit tuto firmu. 10. června 2024 jsme se autobusem vypravili s žáky 1. ročníku do Olešnice. Zde už na nás čekal pan Herbert Kursa se svými německými kolegy. Nejprve jsme byli pozváni do zasedací místnosti, kde jsme se dozvěděli základní informace o firmě a byli jsme proškoleni ohledně bezpečné prohlídky firmy. Helmy a reflexní vesty nám opravdu slušely. Během téměř dvouhodinové prohlídky jsme se seznámili s celým provozem firmy. Především nás zaujala práce v zinkovně. Naši žáci ocenili, že součástí prohlídky bylo i seznámení s místní jídelnou, kde na nás čekalo malé občerstvení. Touto cestou bych chtěla poděkovat panu Herbertu Kursovi za zajímavý zážitek pro naše žáky.

Mgr. Monika Bladská

Exkurze SŠ Meiser.jpg

Foto zde