image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Spolupráce školy s textilní firmou SAMETEX, spol. s r.o.

Spolupráce školy s textilní firmou SAMETEX, spol. s r.o.Datum konání:
6.6.2024

Studenti naší střední školy vykonávají od 2. ročníku odbornou praxi v místních firmách pro uplatnění v oboru, který u nás studují. Praktikantky Michaela Průchová, Klaudie Baráková, Šárka Vargová a Natálie Šmeráková studují třetím rokem učební obor výrobce textilií. Odbornou praxi vykonávají od druhého ročníku ve společnosti SAMETEX, spol. s r.o. v Kraslicích. V průběhu května bylo přímo ve výrobním provozu ze strany školy ověřeno, že děvčata si již poradí i s prací na moderních textilních strojích a v odpovídajícím rozsahu se podílí na rozmanitém výrobním procesu. V provozovnách této textilní firmy máme letos umístěné také dva chlapce z druhého ročníku, přičemž „textilák“ Honza Velíček úspěšně pracuje ve stejném provozu společně s našimi děvčaty, zatímco student strojního učebního oboru Vasil Sorochman se postupně zaučuje na údržbě složitého strojového parku. Přejeme praktikantům mnoho studijních a pracovních úspěchů. Zaměstnavateli děkujeme za vstřícný a motivační přístup.

Fotogalerie zde