image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Freddie - AIDS - Titanic

Freddie - AIDS - TitanicDatum konání:
30.5.2023

V pondělí 22. května se v Kraslicích uskutečnila akce pro žáky druhého stupně základních škol. Jednalo se o poučný příběh legendy a obřího showmana Freddieho Mercuryho. Tato beseda měla za úkol upozornit žáky na zákeřnou nemoc AIDS a na to, jak se jí vyhnout. Akce se dokonce zúčastnil i dlouholetý asistent Freddieho Peter Freestone. Beseda začala krátkou ukázkou ze života Freddieho a kapely Queen. V ukázce bylo zřejmé, jak nemoc postupně celý jeho život změnila. Akce má zvláštní název,, Titanic-Freddie-AIDS". Je celkem zajímavé propojit osud Titanicu s osudem Freddieho, protože Titanic byl potopen ledovcem, který se z dálky zdál jako malý kousek ledu, ale to, co bylo pod hladinou, nikdo nečekal. Podobné je to s AIDS, člověk velmi dlouho ani netuší, že je nakažený. Peter vyprávěl o tom, jak se s Freddiem seznámili, ale hlavně o posledních 4 letech jeho života a o tom, jak mu Freddie umíral před očima. Spolu s Milanem Devinnem by chtěli na příběhu právě Freddieho Mercuryho ukázat, jak důležité je chránit své zdraví a dávat si pozor.
                                                                                     Radim Holeš, 9.B

 Freddie.jpg

 

Foto zde