image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Hrajeme si se zvířátky

Hrajeme si se zvířátky



Na čtvrtek 2.12. žáci přírodopisného semináře ve spolupráci s ČSCH Kraslice připravili dopolední Hrátky se zvířátky pro prvňáčky, druháčky a děti z MŠ. Skládaly se zvířecí rodinky, poznávaly  stromy, mikroskopovalo se a samozřejmě nemohlo chybět ani setkání se zvířátky. Děti si mohly pohladit králíčky, obřího kohouta, hada, ještěra, želvu, a dokonce si i pochovat holuba. Průvodce jim dělali čertíci z 8.A. Doufáme, že se s námi dětem líbilo.

         Pokračování akce Hrátky se zvířátky následovalo v pátek 2.12. Tentokrát probíhala soutěž Mladý přírodovědec, do které se zapojily 3., 4. a 5. ročníky. Děti si ve škole napsaly teoretický test a v Domě chovatelů na ně čekala poznávačka zvířat, rostlin a praktické úkoly. Opět nemohl chybět osobní kontakt s domácími i exotickými zvířátky. S organizací a pomocí při  řešení úkolů pomáhali úžasní osmáci, kteří si zároveň vyzkoušeli, jak náročné povolání mají učitelé.

         Všichni jsme si to bezvadně užili, hodně jsme se toho naučili a jsme zvědaví na vyhodnocení nejšikovnějších mladých přírodovědců.

                                                                            Ing. I. Germušková

 

Foto zde