Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Koncert žesťového kvinteta Pilsen Brass

Koncert žesťového kvinteta Pilsen BrassZákladní umělecká škola pro nás připravila koncert žesťového kvinteta Pilsen Brass. Vyslechli jsme spoustu známých melodií z filmů, večerníčků či seriálů a měli jsme poznávat, které to byly. Nejvíce se všem líbila skladba z filmu Saxána, kterou si děti vyžádaly jako přídavek a celý sál si ji zazpíval. Hudebníci nám postupně představili také své nástroje. Děti už tedy poznají trubku, pozoun, tubu i lesní roh a poslechly si, jaký zvuk má každý nástroj zvlášť. Osobně pozdravit nás přišel i pan ředitel ZUŠ Kraslice, který hned děti pozval do základní umělecké školy, aby se na některý z nástrojů začaly učit hrát. Největší úspěch ale sklidilo, když si vybraní žáci mohli vyzkoušet, jak těžké je zatroubit na trubku. Celý sál čekal, jestli se to povede. Vyzkoušely si to také paní učitelky. Všichni se smáli, jaké tóny se podařilo vykouzlit.
Mgr. L. Winkelhöferová
Fotogalerie zde.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Jak se vám líbí nové webové stránky naší školy?

Jsou přehlednější
5 (62.5%)
jsou hezčí
0 (0%)
ty původní byly hezčí
0 (0%)
nevyznám se tu
0 (0%)
líbí se mi
2 (25%)
nelíbí se mi
1 (12.5%)
potřebují ještě vylepšit
0 (0%)

Od 3. 4. 2017 22:50 celkem hlasů: 8

Hlasování uzavřeno.