image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Den v přírodě

Den v příroděK začátku školního roku na naší škole patří již celkem tradičně projektový den „Den v přírodě“. Učitelé vyráží se svými žáky do blízkého okolí, aby společně zažili výuku přírodopisu trochu jinak a aby všichni spolužáci mohli při výpravě za poznáním kraslické přírody sdílet své zážitky z prázdnin pěkně na čerstvém vzduchu.
Fotogalerie zde.

Prvňáčci se seznamovali s okolím školy a poznávali rostliny. Druháci byli v Městských sadech a jejich úkoly se týkaly ekosystému louka. Žáci třetích tříd odešli na Svatavskou cestu k zahrádkám, protože jejich úkoly byly právě o zahradách. Čtvrté ročníky pracovaly na stanovišti u Tisovce na úkolech, které se týkaly lesa, a páťáci šli nejdále, až na Krásnou, a zabývali se tématem voda.
Šesté třídy se měly dostavit na Tisovec, kde během celého pobytu v přírodě zapisovaly příklady negativních dopadů vlivu člověka na přírodu, čekaly na ně skrývačky, zopakovaly si lesní patra a vyzkoušely i postavit půdní žebřík. Sedmičky se vypravily na vysílač – Novou Ves. Zopakovaly si druhy lišejníků, vyzkoušely vytvořit potravní řetězec. Osmičky za cíl měly Sněžnou, kde během cesty pozorovaly stromy nahosemenné a krytosemenné, prohlížely si listy i jejich stavbu a hlavním úkolem bylo postavit domeček pro lesní skřítky. Devátým třídám se podařilo dostat až na Stříbrnou – do Nancy. Tématem devítek byly ekosystémy – potok a louka.
Počasí bylo tentokrát vyloženě letní, což všem žákům dodávalo větší chuť a energii pro plnění nejrůznějších úkolů.
Bc. Luhovská, Mgr. Litváková, Mgr. Vázlerová