image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Krajské kolo dopravní soutěže

Krajské kolo dopravní soutěžeDatum konání:
22.5.2017

Poprvé se nám podařilo probojovat se do krajského kola v dopravní soutěži mladých cyklistů. Z druhého místa v okresním kole jsme postoupili do Chebu, kde jsme se utkali s dalšími 5 družstvy.
Dopravní soutěž

Fotogalerie zde.

Rozhodně je potřeba vyzdvihnout organizaci, kterou měl na starosti DDM Cheb. Každý dostal svůj časový itinerář, díky němuž jsme nikde zbytečně nečekali a disciplíny mohli plnit plynule. Hned na úvod jsme absolvovali pro nás úplně novou disciplínu - jdi správně podle mapy. Tu zvládli Natálie Müllerová, Filip Šlajs, Vanessa Vopičková a Lukáš Novotný na jedničku. Pak už nás čekala stará známá stanoviště. První pomoc se povedla slušně, všechny zraněné bychom dokázali zachránit, ať už slečnu s otevřenou zlomeninou nebo chlapce v bezvědomí. Jízdu zručnosti nám organizátoři sestavili zdánlivě o něco přívětivější než v Sokolově, ale přece jen jsme pár trestných bodů nasbírali. Dali jsme si svačinu a posilněni vyrazili do spodní části areálu DDM, kde se rozprostírá krásné dopravní hřiště. S letním počasím úterního dne úplná idylka. Jen policejní komisaři byli opravdu velmi přísní a i přes velkou snahu dodržet všechny předpisy nám také několik trestných bodů udělili. Poslední úkol - projít testy pravidel silničního provozu. Při pohledu na nasbírané trestné body jsme sice došli k závěru, že máme ještě rezervy, ale den na dopravním hřišti jsme si všichni užili. Absolutní vítězka z Karlových Varů, která za celou soutěž obdržela pouhé 2 trestné body, získala od hlavního sponzora parádní horské kolo. Myslím, že to je moc pěkná motivace, abychom příští rok zabojovali a zkusili uspět i v krajském kole. Za účast ještě jednou děkuji Natálce, Lukášovi, Filipovi a Vanesse a gratuluji k získání 6. místa v kraji.