image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Leden ve školce 2023

Leden ve školce 2023Datum konání:
30.1.2023

Připomenuli jsme si svátek Tří králů, kdo to vlastně byl, proč přišli a z jaké dálky. A proč se tento svátek slaví. Vyrobili jsme si korunu a zazpívali si píseň Tři králové. Učíme se znát lidské tělo. Víme, že tělo je z kostí, svalů a kůže. Umíme pojmenovat části těla a také orgány. Víme, že nám v žilách koluje krev. Také víme, jak se o tělo starat a jak zdravě jíst.

Konečně přišla ta pravá zima a my si užíváme zimních radovánek na sněhu. Jezdíme na lopatách, stavíme sněhuláky a ledová království. Paní zima kraluje – to bylo také téma na leden. Kouzlíme s vodou (voda se mění v led). Vytvořili jsme ledové ozdoby, které zdobí keř na naší zahradě. Vyzkoušeli jsme si malování na sněhu. Chodíme do přírody a pozorujeme stopy zvířátek – určujeme, jakému zvířátku stopy patří.

Kolektiv MŠ

 

Leden v MŠ.jpg

 Foto zde