image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Nocování ve škole

Nocování ve školeV pátek 4.11. si naše třída dala sraz u zadního vchodu. V 17.00 jsme se podle plánu všichni sešli. Věci jsme složili v naší šatně a šli do školní kuchyňky. Tady jsme si řekli, co nás všechno čeká, jak bude naše nocování probíhat a hlavně, kam nesmíme chodit, až pan školník celou školu zakóduje.
Fotogalerie zde.

Nejprve jsme hráli hru "Obrázky". Každý se musel dívat na obrázek, než se přesypou přesýpací hodiny, a potom musel odpovědět na otázku, která vyzkoušela náš postřeh a vizuální paměť. Už jsme se ale nemohli dočkat, až konečně půjdeme do bazénu. V bazénu jsme soutěžili, hráli vodní pólo, žížalovou bitvu a závodili s paní učitelkou, kdo přeplave bazén pod vodou na jeden nádech. Pěkně vyřádění jsme se vrátili do kuchyňky, kde jsme se s chutí pustili do večeře, kterou si připravil každý sám. Někdo měl pizzu, někdo párky a někdo řízky od maminky. Následovalo třídní kolo v páce a turnaj v kartách. Pak přišla nejnáročnější fáze našeho nocování. Museli jsme všechny věci z šatny přestěhovat do tělocvičny, abychom mohli připravit pelech. Vytáhli jsme duchny, žíněnky a karimatky, spacáky a polštáře a každý si ustlal svou provizorní postel. Když jsme si vyčistili zuby a převlékli se do pyžama, pozvala nás paní učitelka do kina. Na zeď nám promítla pohádku "Koralína a svět za tajnými dveřmi". Postupně jsme všichni usnuli. Ráno nás čekal budíček od paní učitelky. V 7.02 se rozpoutala polštářová válka. Po takovém probuzení šel úklid pěkně od ruky. Museli jsme tělocvičnu vrátit do původního stavu, protože hned po nás nastupovali basketbalisté na svůj sobotní turnaj. Uklidili jsme, posbírali všechny věci a šli posnídat do kuchyňky zbylé zásoby z domova. Když jsme čekali na rodiče, někteří už předem hlásili, že půjdou ještě spát. S úsměvem jsme se rozcházeli a měli radost, že jsme nespustili školní alarm.
Třída 5.B