image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Okresní kolo Olympiády v českém jazyce 2023

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce 2023Datum konání:
5.4.2023

Dva nejlepší řešitelé školního kola se zúčastnili okresního kola Olympiády v českém jazyce, která čítá již 49. ročník. Zadání je jednotné pro celou Českou republiku a žáci se utkávají ve čtyřech kolech s nelehkými úkoly z gramatiky a také musí vytvořit slohovou práci, tentokrát na téma: Ne/povedený aprílový žert. Mezi 16 zúčastněnými žáky se podařilo zazářit Sáře Červenkové z 9.B, která na plné čáře zvítězila a odnesla si 1. místo s postupem do kola krajského. Předsedkyně poroty se velmi pochvalně vyjádřila o Sářině slohovém úkolu, který okomentovala slovy: ,,Byl to jediný ucelený příběh, bez zbytečných parazitujících frází s téměř žádnou pravopisnou chybou." Gratulujeme!

                                                                  Mgr. L. Winkelhöferová

 

OČJ - OK.jpg

 

Foto zde