image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Olympiáda v anglickém jazyce

Olympiáda v anglickém jazyceVe školním kole žáci soutěžili ve dvou kategoriích – IA – žáci 6. a 7. tříd, IIA – žáci 8. a 9. tříd. Soutěžící si mohou ověřit své vědomosti ve více rovinách. Nejprve absolvují poslech neznámého obsahu, představí porotě sebe a svou rodinu. Hlavní částí této olympiády je konverzace na téma, které si soutěžící vylosuje. Porota klade otázky, aby zjistila, je-li žák skutečně schopen v anglickém jazyce komunikovat.

V kategorii IA soutěžilo 12 žáků, z nichž bylo 5 úspěšných řešitelů. V kategorii IIA reprezentovalo své třídy 12 účastníků, ale jen 4 z nich vyřešili všechny úkoly úspěšně.

Do okresního kola v kategorii IA postoupila Žaneta Uhlíková, žákyně 7. B, v kategorii IIA 1. místo ve školním kole obsadil Antonio Polanský, žák 9. třídy. Svou školu může v okresním kole reprezentovat v každé kategorii vždy jen jeden žák.
Ve středu 22. února 2017 se vítězové školního kola Olympiády v anglickém jazyce zúčastnili okresního kola této soutěže v Sokolově.

V kategorii A I naši školu velmi dobře reprezentovala Žaneta Uhlíková, která obsadila ve velké konkurenci velmi pěkné 3. místo. Blahopřejeme. V kategorii A II se ve velmi silné konkurenci probojoval Antonio Polanskýna pěkné 7. místo. Oběma žákům patří pochvala a poděkování za dobrou reprezentaci školy.

Mgr. H. Vlčková

OAJ - OK