image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Orientační běh 2023

Orientační běh 2023Datum konání:
29.5.2023

I v letošním školním roce jsme se zúčastnili soutěže škol v orientačním běhu. Krajské kolo se konalo dne 23. května 2023 v Sokolově. Opět jsme měli tým, který jel tuto soutěž hlavně objevit, něco si vyzkoušet a naučit se. Tento sport vyžaduje dobrou a rychlou orientaci v terénu s mapou a busolou. Závodník dostane přímo na startu mapu s neznámým terénem a vyznačenými kontrolními stanovišti, která je nutno zdolat ve stanoveném pořadí. Náš osmičlenný tým nastoupil s velkým očekáváním. Po krátkém bloudění po startu si naši noví soutěžící našli svůj styl a postupně zdolávali jednotlivé kontroly. Výsledek byl velmi lichotivý. Skončili jsme na pátém místě z osmnácti zúčastněných škol. Anička Horáková v hodnocení jednotlivců obsadila 7. místo, nejlepší z chlapců byl Jakub Pouzar na 11. místě. Dále nás reprezentovali Radim Holeš, Barbora Patakiová, Oleksandra Bondarchuk, Kateřina Nekolová, Anna Farkašová a Lucie Křehká. Všem děkuji za velmi dobrou reprezentaci školy a dobrý výsledek. 

Bc. Vojtěch Wagner

 

Orientační běh.jpg

 

Foto zde