image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Pohár rozhlasu 2023

Pohár rozhlasu 2023Datum konání:
26.5.2023

 

Dne 16.5.2023 se zúčastnili žáci naší školy atletických závodů Pohár rozhlasu kategorie III. Naši školu reprezentovali Tobias Langhammer, Oleksandr Sukhovoj, David Šimek, Dominik Velíček a David Vaníček. Chlapci závodili ve štafetě 4 x 60m, v běhu 60m, 1000m, skoku vysokém, skoku dalekém a hodu míčkem. Oleksandr Sukhovoj skočil ve skoku dalekém 397cm a David Šimek ve skoku vysokém 130cm. Jinak se chlapcům moc nedařilo, skončili na dvanáctém místě. Všem jmenovaným přesto děkuji za reprezentaci školy a věřím, že příště se jim bude dařit lépe.                                                                                                                                 

Mgr. L. Bříza

Dne 16. 5. 2023 se naše mladší žákyně zúčastnily okresního kola v atletické soutěži „Pohár rozhlasu“ v Sokolově. Tým tvořily: Laura Habalová, Týna Lédlová, Julča Šimková, Elen Scheibner, Kačka Nekolová, Anička Farkašová, Anička Křehká. Soutěž se skládala ze 6 disciplín a každá z děvčat se účastnila nějaké z nich. Jako první se Anička F., Týna, Laura a Kačka postavily na start štafety (4x 60 m), kde vybojovaly ve svém rozběhu krásné 3. místo. Následovaly disciplíny sprint, skok vysoký a skok daleký. Za sprint nás reprezentovala Julča, která si doběhla pro krásné 3. místo v rozběhu a Anička F. dobíhající na 5. místě. Elen s Julčou byly zástupkyněmi ve skoku vysokém a Julča si doskočila pro 8. místo. Ve skoku do dálky vybojovala Laura skvělé 2. místo a Kačka 4. místo. Anička K. a Kačka naši školu zastupovaly v hodu kriketovým míčkem, avšak v této disciplíně jsme narazily na silné soupeřky. Na závěr soutěže nás čekal vytrvalostní běh na 600 m. Zde jsme měly 3 běžkyně – Lauru, Týnu a Aničku K. Běžely se celkem tři rozběhy. V prvním rozběhu se Týna umístila na úžasném 2. místě, v druhém rozběhu Anička K. obsadila krásné 10. místo a v závěrečném rozběhu excelovala Laura, která s velkým náskokem doběhla na 1. místě! Všem zúčastněním děkuji za skvělou reprezentaci školy a skvělé výkony!

Dne 17. 5. 2023 se naše starší žákyně a žáci zúčastnili okresního kola atletické soutěže „Pohár rozhlasu“ v Sokolově. Tým děvčat tvořily: Eliška Slabá, Julča Hrubá, Oleksandra Bundarchuk, Anička Horáková, Natálka Kadlecová, Barča Vopatová a Natálka Babková. Tým chlapců: Martin Hudeček, Radim Holeš, Daniel Svatoš, Matěj Šrail, Jakub Pouzar a Patrik Tolvaj. Žáci startovali v 6 disciplínách – štafetový běh, sprint, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí a vytrvalostní běh. U chlapců patří mezi nejlepší výsledky v těchto disciplínách skok vysoký Patrika Tolvaje, který obsadil krásné 7. místo při výšce 1, 50 m. Dále pak Kuby Pouzara a Matěje Šraila ve vrhu koulí, ti obsadili 7. a 11. místo. U děvčat vybojovala Saša 2. místo ve sprintu na 60 m ve svém rozběhu a 7. místo ve skoku vysokém. V celkovém pořadí jednotlivců obsadil Patrik Tolvaj krásné 6. z místo z celkových 89 chlapců. Bohužel tento den nám počasí nepřálo, místo jarních teplot se ukázaly spíše zimní teploty, které se projevily ve výkonech.Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a za dosažené výsledky!

                                                                            Mgr. K. Studeníková

Pohár rozhlasu.jpg

 

Foto zde