image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Příklad dobré praxe – absolvent naší školy předává zkušenosti stávajícím studentům

Příklad dobré praxe – absolvent naší školy předává zkušenosti stávajícím studentůmDatum konání:
23.2.2024

Studenti naší střední školy vykonávají od 2. ročníku odbornou praxi v místních firmách pro uplatnění v oboru, který u nás studují. Již druhým rokem umisťujeme studenty strojních oborů také ve firmě Zámečnictví B&H-Adam Babka, kterou založil v roce 2020 absolvent naší školy. Není překvapením, že se firmě podnikatelsky slušně vede, neboť pan Adam Babka byl již jako student našich strojních učebních oborů velmi nadaný a manuálně zručný, přičemž například v roce 2018 získal společně se spolužákem pro naši školu 1. místo v celostátní soutěži strojních mechaniků s názvem „Machři roku“. V tomto školním roce se nám do uvedené firmy podařilo umístit studenta Michala Kuděje, který druhým rokem studuje učební obor nástrojař. V průběhu února bylo přímo ve výrobním provozu ze strany školy ověřeno, že Michal se již v odpovídajícím rozsahu podílí na rozmanitém výrobním procesu. Majitel firmy pan Adam Babka vyzdvihl také jeho odbornou připravenost, schopnost čtení technické dokumentace a používání nezbytných měřících přístrojů i kalibrů. Přejeme proto Michalovi mnoho studijních a pracovních úspěchů. Zaměstnavateli děkujeme za vstřícný a motivační přístup.