image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Spolupráce školy se strojírnou Kukal & Uhlíř s.r.o.

Spolupráce školy se strojírnou Kukal & Uhlíř s.r.o.Datum konání:
15.5.2024

Studenti naší střední školy vykonávají od druhého ročníku odbornou praxi v místních firmách pro uplatnění v oborech, které u nás studují. Již několik let umisťujeme studenty strojních oborů také ve firmě Kukal & Uhlíř s.r.o. Jedná se o významný strojírenský podnik v Kraslicích. V průběhu dubna bylo přímo ve výrobním provozu ze strany školy ověřeno, že studenti druhého ročníku Tomáš Palivec a Tadeáš Trudič se již v odpovídajícím rozsahu podílí na rozmanitém výrobním procesu, zahrnujícím i obsluhu moderních CNC obráběcích strojů. Mistr Pavel Matas ocenil jejich odbornou připravenost, schopnost čtení technické dokumentace a používání nezbytných měřících přístrojů. V uvedené firmě již našlo své zaměstnání i několik našich absolventů z předchozích let, což v kontextu s podílem firmy na praktickém vzdělávání je možno zhodnotit jako příklad velmi dobré praxe. Studentům a absolventům přejeme mnoho pracovních úspěchů. Zaměstnavateli děkujeme za vstřícný a motivační přístup.

20240404_093155.jpg20240404_093038.jpg