image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Třída 8.A na exkurzi v Praze

Třída 8.A na exkurzi v PrazeDatum konání:
12.3.2024

Pražský hrad je zapsán v Guinessově knize rekordů jako největší hradní komplex na světě a rozhodně každý by měl vidět Chrám svatého Víta... Proto jsme se také my vydali na výpravu po stopách našich prvních knížat a králů a nechali se ohromit jejich odkazem. Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha je nejvýznamnější český římskokatolický kostel a dominanta Pražského hradu. 585 let trvalo, než byl Svatovítský chrám dokončen a stal se symbolem našeho národa. Kromě katedrály jsme měli možnost projít také starým palácem Hradu, obdivovat Vladislavský sál, a dokonce navštívit místnost, ve které došlo ke 3. pražské defenestraci. Navštívili jsme hrob sv. Ludmily v bazilice sv. Jiří a ve Zlaté uličce mohli zhlédnout výstavu brnění a mučírnu. Cestou po starých zámeckých schodech jsme se kochali výhledem na naše stověžaté město... A příště třeba na Vyšehrad...

                                                                  Mgr. L. Winkelhöferová

 8.A v Praze.jpg

Foto zde