image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Ty to zvládneš

Ty to zvládnešDatum konání:
22.5.2024

V září se naše třída přihlásila do této soutěže, kterou pro nás připravil Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje ve spolupráci s Asociací Záchranný kruh, z.s. Naším úkolem bylo prokázat schopnost poskytnout první pomoc v různých případech, které se v běžném životě mohou přihodit. Soutěž nás provázela celý rok. Nejprve proběhla dvě školní kola, v nichž jsme měli ukázat teoretické znalosti. Kromě toho bylo vyhlášeno také jedno bonusové kolo, jehož zadáním bylo natočit video, kde ukážeme, jak poskytnout první pomoc zraněnému v bezvědomí. Povedlo se nám postoupit do finálového kola, kterého jsme se zúčastnili 22.5. v unikátním simulačním vzdělávacím centru Svět záchranářů v Karlových Varech, kde jsme měli předvést v praxi získané znalosti z témat Ochrany člověka za mimořádných událostí. Čekalo nás 8 stanovišť. Prožili jsme nehodu vlaku, zachraňovali tonoucího, byli u autonehody, zasahovali jsme při úrazu elektrickým proudem, museli prokázat znalost značek pro nebezpečné chemické látky, prožili nebezpečí v podobě úniku plynu a předvedli hasičské dovednosti na dráze TFA. Nedělní tréninky, které jsme absolvovali s mladými hasiči z Rotavy, se rozhodně vyplatily, protože jsme tuto dráhu zvládli nejrychleji ze všech a s nulovým počtem trestných bodů. Tímto jim ještě jednou děkujeme za ochotu se nám věnovat. A to nejlepší na závěr. Zvládli jsme to! Ve finále jsme získali celkové 2. místo a kromě toho ještě v jednotlivcích 3. místo obsadila Laura Habalová a 1. místo Marek Mikulanda. Moc děkujeme za perfektní organizaci Hasičskému záchrannému sboru Karlovarského kraje a za moc zajímavé ceny.

                                                                            Mgr. L. Winkelhöferová

Ty to zvládneš.jpg

 

Foto zde