image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Krajské kolo v orientačním běhu 2024

Krajské kolo v orientačním běhu 2024Datum konání:
15.5.2024

 

Po úspěchu v okresním kole – 3. místo – jsme se zúčastnili i letos krajského kola soutěže v orientačním běhu. Závod se konal dne 15. května v Ostrově. Na start se postavilo 212 závodníků v devíti kategoriích. Nejsilněji byly obsazeny kategorie žáků a žákyň 2. stupně základních škol. Ti museli zvládnout trať s označením sprint, v délce 1,8 – 2,5 km, na níž měli 15-22 kontrolních bodů. Proti běžcům z oddílů orientačního běhu jsme moc šancí neměli, ale mohli jsme se poprat sami se sebou a s těmi, co na tom byli stejně. Za naši školu nastoupilo dvanáct závodníků, asi nejlépe se dařilo Aničce Horákové (14. místo) a Elišce Šímové (17. místo) mezi třiceti staršími žákyněmi, v kategorii mladších žáků Vítku Jodasovi, který sice běžel letos poprvé, ale skončil na 21. místě z 37 závodníků. Závod se vydařil a líbil, chceme do budoucna zlepšit přípravu. Všem děkuji za reprezentaci školy.

Bc. Vojtěch Wagner

 

Foto zde