image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > školní rok 21/22 > školní rok 21/22 - 2. stupeň > 8B - Bc. Vojtěch Wagner

9.B - Bc. Vojtěch Wagner

 

ZÁŘÍ  2022 

Začal nám poslední školní rok na základní škole. Na další cestě nás čekají další školy, další výzvy, noví kamarádi a nová dobrodružství. Teď jsme si hned první den mohli připomenout na přivítání prvňáčků svoje začátky. Uvědomili jsme si, že jsme začínali jako oni. Podívejte se s námi.

3.JPG  2.JPG

1.JPG  4.JPG

16. září 2022

Dnes jsme se zúčastnili projektu "Ukliďme Česko". Jeho účastníci se snaží ve vybrané lokalitě uklidit odpadky a zkrášlit tak své okolí. My jsme si vybrali blížký a oblíbený "Domácí vrch". Šli jsme ze sadů ke starému hřbitovu na Tisové, hřebenovou cestou k hradu a dolů, zpět do města a městských sadů. Celkem jsme odnesli do sběrného dvora 50 kg odpadků a vyhozených věcí. 

21. září 2022

Naši spolužáci - Julie Hrubá, Magdaléna Müllerová, Eliška Slabá, Jakub Pouzar a Matěj Šrail, nás reprezentovali v okresním kole sportovní soutěže Atletický čtyřboj v Chodově. Medaili si tentokrát nepřivezli, ale přesto svými výkony dokázali zlepšit dva školní rekordy v atletických disciplínách. Gratulujeme.  

26. září 2022

Dnes jsme navštívili "protidrogový vlak". Nenásilně jsme si na příběhu mladých lidí přiblížili drogové nebezpečí a mohli se s nimi rozhodovat, co bychom udělali v krizové situaci my. 

ŘÍJEN  2022 

4. října 2022

Další sportovní den. Tentokrát se v Sokolově konalo okresní kolo v přespolním běhu. Měli jsme tam své spolužáky: Matěje Šraila, Kubu Pouzara, Majdu Müllerovou, Elišku Slabou a Radima Holeše. Tým kluků obsadil hezké 5. místo, Majda se na stejné příčce umístila v soutěži jednotlivců. Mezi školami v celém okrese jsme se rozhodně neztratili.

12. října 2022Obrázek1.png

Dnes po vyučování probíhal na naší škole velký turna v oblíbené strategické hře Pišqvorky. Nemohli jsme chybět a tak jsme do akce vyslali tým ve složení Jakub Pouzar, Miroslav Černuška a Radim Holeš. Kluci dělali co mohli, skončili před branami finále. 

18. října 2022

Dnes jsme ve výuce předmětu Výchova ke zdraví objevovali důležitost hry v lidském životě, v rozvoji člověka. Hodina rychle ubíhala a my jsme si vytvořili myšlenkovou mapu jako přehled o hrách.

IMG_2466.JPG

19. října 2022

Je středa a my držíme palce svým spolužákům, kteří soutěží v Pythagoriádě. Jsou to Sára Červenková, Radim Holeš, Jakub Pouzar, Daniel Svatoš, Dominik Hubáček, Jakub Mikle a Kateřina Kubíková. Na matematiku si každý netroufne, tak ať jim to vyjde. 

20. října

Po matematice si zkoušíme i přírodopis. Přírodovědného klokana si zkouší "ochočit" i náš tým ve složení Sára Červenková, Kuba Pouzar, Daniel Svatoš, Radim Holeš, Dominik Hubáček a Míra Černuška.

21. října

Je konečně pátek, po "nabitém" týdnu máme projektový den, příhodně nazvaný "Den v přírodě". Scházíme se u školy, autobusem se přesouváme na konec obce Stříbrná a vyrážíme směrem do údolí Nancy. Naším prvním cílem je památný strom, javor klen v Nancy. Důkladně jej změříme a pokračujeme údolím do skalního města a dál na rozcestí pod Špičákem. Tady je altánek, studánka, zkrátka dobré místo na zastávku, odpočinek, svačinku, vyplnění dalších úkolů a na "bojovou" hru. V nejlepším je dobře přestat a tak naše putování pokračuje do Nové Vsi a zpět do Kraslic. 

 IMG_20221021_083242[1].jpg  IMG_20221021_093052.jpg  IMG_20221021_104850[1].jpg   IMG_20221021_110806[1].jpg   IMG_20221021_113225_1.jpg

LISTOPAD 2022 

2. listopadu 2022

Kluci ze třídy, konkrétně Jirka Kondrys, Matěj Šrail, Dominik Hubáček a Radim Holeš jeli jako členové školního týmu hrát turnaj v halovém fotbale do Sokolova, kde se utkali se soupeři ze škol z celého okresu. Hrát proti sportovním školám je vždy výzva, kluci byli dobrým soupeřem a zápasy si užili. Důležité je přeci zúčastnit se, udělat něco pro sebe a pro tým a pokud možno nebýt poslední. Nevyhráli jsme, nebyli jsme poslední,domů jsme mohli jet s hlavou vztyčenou.

3. listopadu 2022

Dnes jsme byli v naší střední škole, kde si pro nás připravili workshop s názvem "Techmánie". Seznámili jsme se s obory, vyučovanými na naší škole a mohli jsme si všechno i vyzkoušet. Na fotografie se můžete podívat

zde

4. listopadu 2022

Po úspěšném absolvování školního kola logické olympiády nás dnes reprezentovala v krajském kole této soutěže naše spolužačka Sára Červenková. Drželi jsme jí palce.

9. listopadu 2022

Naší další aktivitou je účast v projektu Polytechnická liga. V jejím rámci mohou žáci základních škol poměřovat své dovednosti v různých oborech lidské činnosti. Letošní první výzva se zaměřila na vaření, základní surovinou se staly těstoviny. Do krajského kola soutěže, vyhlášené KHKKK, jsme vyslali Radima Holeše a Dominika Hubáčka. Náš mini tým se svým vybraným receptem obsadil 7. místo. Blahopřejeme jim. 

                      V rychlém sledu jsme se zapojovali do sportovních i vědomostních soutěží:

11. listopadu 2022 - Eliška Slabá, Dominik Hubáček a Kuba Pouzar reprezentují naší školu v okresním kole soutěže v plavání

15. listopadu 2022 - Radim Holeš a Daniel Svatoš pomáhají organizovat okresní kolo turnaje ve stolním tenisu pro žáky a žákyně prvního stupně. DĚKUJEME JIM.

16. listopadu 2022 - Magdaléna Müllerová a Daniel Svatoš nás reprezentují v okresním kole turnaje ve stolním tenise pro žáky druhých stupňů ZŠ. 

22. listopadu 2022 - Sára Červenková nás reprezentuje v okresním kole matematické soutěže, příhodně nazvané "Pythagoriáda", souběžně s tím nás další žáci naší třídy reprezentují v okrskovém kole turnaje ve florbalu. Jsou to Julie M. Hrubá, Kateřina Kubíková , Magdaléna Müllerová, Radim Holeš, Jirka Kondrys, Jakub Mikle, Jakub Pouzar a Daniel Svatoš. Kluci si výhrou zajistili postup do okresního kola.

Než jsme se nadáli, je tu PROSINEC

Prožíváme adventní čas, a jedním z tradičních svátků této doby je svátek svatého Mikuláše. K tradicím školy patří i nadílka, kterou zajišťují ve spolupráci s vedením školy žáci devátých tříd. Z naší třídy se nadílení ve dvou školkách a ve třídách prvního stupně ujali Káťa Kubíková, Vendulka Karhanová, Matěj Šrail, Kuba Pouzar a Radim Holeš. Jako fotografka je doprovázela Petra Siváková. Všichni se na akci řádně připravili a zvládli ji na výbornou. 

   IMG_20221205_105933.jpg      IMG_20221205_092542_1.jpg

   IMG_20221205_101438_1.jpg     IMG_20221205_093759_1.jpg

8. prosince 2022 - dnes je na programu okresní kolo turnaje ve florbalu. Radim Holeš, Jirka Kondrys, Kuba Mikle, Kuba Pouzar a Dan Svatoš si s chutí zahráli domů si odvezli medaile za třetí místo. BLAHOPŘEJEME. Ostatní žáci třídy dnes navštívili vánoční koncert MD Company v Domě kultury Kraslice. 

Sváteční čas nekončí, a tak vás také chceme pozvat na další tradiční charitativní akce školy - Vánoční jarmark a srdíčkové dny. Více informací najdete na stránkách školy 

    zde.

Pozvánka.jpg

 Jarmark se podařil, v jeho rámci proběhly již tradiční Srdíčkové dny - Život dětem. Jde o veřejnou sbírku na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Z naší třídy tuto akci zajišťovali Majda Müllerová, Mariia Yakovenko, Julie Hrubá, Dominik Perský a Matěj Šrail a byli úžasní. Těší nás, že jsme přispěli na obě charitativní akce. Blíží se Vánoce, těšíme se na prázdniny, odpočinek a přejeme všem příjemné prožití svátků a úspěšný nový rok.

LEDEN

A jsme zpět. Před námi je období zkoušení a očekávání pololetního vysvědčení. Hned do začátku jsme měli 4. ledna besedu s příslušníkem Policie České republiky.  

Soutěžíme i v lednu! 10. ledna - Sára Červenková, Míra Černuška, Radim Holeš, Kuba Pouzar a Dan Svatoš si vyzkoušeli své znalosti ve školním kole Olympiády z českého jazyka. O týden později, 18. ledna pokračovaly vědomostní soutěže okresním kolem olympiády z dějepisu, které se zúčastnili Sára Červenková a Radim Holeš. Sportovní soutěže v lednu zastupoval Silový víceboj, jehož okresního kola se 25. ledna zúčastnili Radim Holeš a Jakub Pouzar. 

26. ledna. Dnešek je pro některé z nás první možností, jak si otestovat své vědomosti. Vyzkoušeli jsme si v naší škole spolu s žáky školy Dukelská PŘIJÍMAČKY NANEČISTO.

31. ledna - Sára Červenková nás i v dnešní den reprezentuje v okresním kole soutěže Finanční gramotnost. Jinak ale všichni netrpělivě očekáváme pololetní vysvědčení.

ÚNOR

Hned 1. února nás Robert a Dominik Perský reprezentují na soutěži "Havlíčkovka hledá SUPERSTAR". 

3. února - máme pololetní prázdniny, na které hned příští týden od 6. až 10. února navazují jarní prázdniny.

14. února - dnes u nás probíhá školní kolo další vědomostní soutěže - Zeměpisná olympiáda. Z naší třídy se jí účastní Dominik Hubáček, Radim Holeš, Sára Červenková, Jakub Pouzar a Dominik Dičko. Držíme jim palce. Hned další den, tedy 15. února na tuto akci navazuje školní kolo Biologické olympiády. I tady nás zastupují Sára Červenková a Jakub Pouzar. 

16. února - dnes jsme si v rámci předmětu Výchova ke zdraví povídali o problematice alkoholu. Bylo to zajímavé, více informací najdete na stránkách školy - zde

Ve dnech 20. a 21. února pokračuje soutěžení krajským kolem pěvecké soutěže "Karlovarský skřivánek", kde máme své dva zástupce - bratry Dominika a Roberta Perských. Kluci, držíme palce.

22. února - dnes jsme navštívili sál místní ZUŠ, kde pro nás měli připraven koncert o stylech populární hudby. Bylo to pěkné.

Koncertu se nemohli zúčastnit Dominik Hubáček a Radim Holeš, kteří nás reprezentovali v okresním kole vědomostní soutěze - Zeměpisná olympiáda

Soutěžíme pravidelně, ale nezůstáváme jen u toho. Dne 21. února jsme pomohli s pořádáním a průběhem okrskového kola v přehazované pro žáky I. stupně jako rozhodčí, konkrétně naši kluci Radim Holeš, Daniel Svatoš a Jakub Pouzar. Další akcí byla pomoc při pořádání okrskového kola turnaje v basketbalu pro žáky I. stupně, který probíhal dne 28. února za asistence Kuby Pouzara a Dana Svatoše v roli rozhodčích. Kluci, krásná práce, děkujeme. 

BŘEZEN

7. března - dnes se konalo okrskové kolo turnaje v basketbalu. Za naši třídu nastoupili Jirka Kondrys, Kuba Pouzar, Dan Svatoš, Matěj Šrail, Radim Holeš, Robert Perský, Eliška Slabá a Káťa Kubíková. Hru jsme si užili, kluci si vybojovali postup do okresního kola. 

10. března - Sára Červenková reprezentovala školu v okresním kole vědomostní soutěže - Olympiáda v Anglickém jazyce - ŠIKULKA.  

14. března - naši kluci se dočkali pokračování turnaje v basketbalu. Okresní kolo bylo velmi vyrovnané a o to víc potěšilo konečné 2. místo, medaile a také postup do krajského finále. Gratulujeme Robertu Perskému, Matěji Šrailovi, Radimu Holešovi, Jiřímu Kondrysovi ahlavně tvůrcůmhry - Danielu Svatošovi a Jakubu Pouzarovi.

15. března - dnes jsme měli do výuky zařazenu besedu o sebepoškozování. Byla vedena formou dialogu, takže jsme se mohli aktivně zapoit a dozvědět se i něco nového. 

20. března - další možností si za sportovat byl turnaj ve volejbalu. Tradičně začínáme okrskovým kolem, ze kterého postupují nejlepší do kola okresního. Dnes nás reprezentovali Jakub Pouzar, Radim Holeš, Magdaléna Müllerová a Julie M. Hrubá. 

30. března  - dnes nás  "Holys", "Svaty", "Pouzy", Robert a Matěj reprezentovail v krajském finále turnaje  basketbalu. Výkony všech týmů byly vyrovnané, kluci byli úžasní a nakonec skončili pátí. Nedařilo se pouze pořadatelům. :(

DUBEN

4. dubna - i přes blížící se přijímačky se Sára Červenková a Daniel Svatoš zúčastnili okresního kola Olympiády v českém jazyce. Jsou frajeři. Sára je v dobré formě a na okrese to ukázala, byla nejlepší a bude soutěžit dál !!!  Má náš obdiv i gratulaci. Více zde

5. dubna - zajímavou akcí je určitě Olympijský víceboj, plnění odznaku všestrannosti, pod patronací Sazky a olympijských sportovců. Na soutěž družstev jsme už příliš velcí, jako jednotlivci si můžeme i letos poměřit na okrese svoje síly s ostatními sportovci. Našimi zástupci byli Radim Holeš a Jakub Pouzar. Oba ukázali dobrou kondici a po pěti disciplínách obsadili Kuba 6. místo a Radim 11.místo. Gratulujeme.

Další soutěží dnešního dne byla soutěž ve Finanční gramotnosti. I zde za naši třídu soutěžila Sára Červenková. Byla členkou tříčlenného týmu, který se prosadil v první části krajského kola (2. místo) a postupuje do druhé části. Budeme jim samozřejmě i dál držet palce.

6. - 10. dubna - Máme před sebou velikonoční svátky a prázdniny. Moc klidu si neužijeme, protože hned po nich některé z nás čekají přijímací zkoušky. 

13. a 14. dubna - PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY. Dva dny, kdy někteří z nás absolvují přijímací zkoušky a mohou zúročit svoji přípravu. Dva dny nervozity, napětí, trémy i odevzdání. Už ve čtvrtek odpoledne jsou někteří z nás v klidu a věří si. Další si nevěří ani po druhém dni. To pravé období nervozity ale mělo teprve nastat.

17. dubna - Sára Červenková pokračuje ve své spanilé jízdě a reprezentuje školu na další soutěži. Dnes je to okresní kolo Biologické olympiády, kategorie C. Soutěží i kluci. Ti mají na programu okrskové kolo turnaje v minikopané. Za nás nastoupili Radim Holeš, Daniel Svatoš, Jakub Pouzar, Robert Perský, Matěj Šrail a Roman Jožko. 

19. dubna - naši třídu navštívila policistka s besedou na téma "Tvoje cesta načisto". Jde o pokračování projektu, spojeného s návštěvou Protidrogového vlaku. Některé věci jsme tak měli možnost si oživit a přidat k nim svoje názory, postřehy. To vše jsme si mohli vyzkoušet z pozice jednotlivých členů vyšetřovacích týmů policistů. Byl to nakonec dobře strávený čas, který rychle uplynul.

Hned v pondělí proběhla pedagogická rada, která nám trochu zkrátila dobu vyučování a zároveň odstartovala naše poslední čtvrtletí. 

25. dubna - držíme palce Sáře, která dnes absolvuje krajské kolo vědomostní soutěže  - olympiády v českém jazyce. Sára byla úspěšná a s minimálním odstupem obsadila skvělé třetí místo.

28. dubna - pátek a projektový den na téma Den Země. Rozhodli jsme se pro téma renovace, které znamená dát nový život starým věcem a šetřit tak přírodu a prostředky na pořízení nových věcí. Objektem renovace se stal polorozpadlý vyvýšený záhon, umístěný poblíž hlavní brány do školního areálu. Záhon jsme rozebrali, vyčistili, opět natřeli, složili a odnesli ho na původní místo.

KVĚTEN

11. května - máme dva sportovce na dopravní soutěži mladých cyklistů - Radima Holeše a Kubu Pouzara. Rozhodně se neztratili a soutěž si patřičně užili. 

17. května - sezóna sportovních soutěží pomalu vrcholí, dnes je na řadě atletika. Soutěží se "O pohár rozhlasu" v běhu na 60 m, 1500 m, ve skocích do dálky i výšky a vrhu koulí. Naše třída tam má své zástupce - Elišku Slabou, Julii M. Hrubou, Magdalénu Müllerovou, Radima Holeše, Daniela Svatoše, Jakuba Pouzara a Matěje Šraila.

19. květnaChemie v praxi aneb Při pozorování hoření ethanolu flambujeme banán. 9.B si vyzkoušela, že poznatky z chemie se dají použít i k výrobě efektního dezertu… (Ve škole to může být i hodně zajímavé - a dobré :)  foto zde

V pondělí 22. května se v Kraslicích uskutečnila akce pro žáky druhého stupně základních škol. Jednalo se o poučný příběh legendy a obřího showmana Freddieho Mercuryho. Tato beseda měla za úkol upozornit žáky na zákeřnou nemoc AIDS a na to, jak se jí vyhnout. Akce se dokonce zúčastnil i dlouholetý asistent Freddieho Peter Freestone. Beseda začala krátkou ukázkou ze života Freddieho a kapely Queen. V ukázce bylo zřejmé, jak nemoc postupně celý jeho život změnila. Akce má zvláštní název ,,Titanic-Freddie-AIDS". Je celkem zajímavé propojit osud Titanicu s osudem Freddieho, protože Titanic byl potopen ledovcem, který se z dálky zdál jako malý kousek ledu, ale to, co bylo pod hladinou, nikdo nečekal. Podobné je to s AIDS, člověk velmi dlouho ani netuší, že je nakažený. Peter vyprávěl o tom, jak se s Freddiem seznámili, ale hlavně o posledních 4 letech jeho života a o tom, jak mu Freddie umíral před očima. Spolu s Milanem Devinnem by chtěli na příběhu právě Freddieho Mercuryho ukázat, jak důležité je chránit své zdraví a dávat si pozor.
                                                                                                                                                      Radim Holeš, 9.B 

23. května - stále sportujeme. Již druhým rokem máme možnost zúčastnit se soutěže škol v orientačním běhu. Dnes se koná krajské kolo v Sokolově a nás reprezentuje spolu s ostatními osvědčený tandem Kuba Pouzar a Radim Holeš. Mezi osmnácti přihlášenými školami se náš tým neztratil a i přes počáteční bloudění nových členů týmu jsme skončili na pátém místě. Dobrý výkon. foto zde

ČERVEN  - Začíná nám poslední měsíc školní docházky. Sport už si budeme užívat jen pro sebe, těšíme se na konec a jsme zvědaví, co bude dál.

8. června - Díky spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Karlovarského kraje jsme si užili exkurzi do výrobního závodu Mattoni v Kyselce. Nejdřív jsme se podívali do muzea, které je umístěno v původní stáčírně minerálních vod a potom jsme navštívili moderní stáčírnu. Provoz je zde téměř plně zautomatizovaný a bylo opravdu zajímavé vidět vše na vlastní oči. Výlet se vydařil a my moc děkujeme paní Ing. Lucii Kulhánkové za zprostředkování. Fotografie jsou k dispozici na stránkách školy a na FB.

20.-21. června - Sjezd řeky Ohře. Rychle se blíží konec školního roku a to je ten správný čas na školní výlet. Společný pobyt, pohyb, dobrodruství, to je jen pár důvodů, proč jsme si vybrali výlet na vodě. Počasí parádní, parta také, co víc jsme si mohli přát. 

Závěrem si vás dovolujeme pozvat na poslední zvonění, které se koná dne 29. června v 10,00 hod v areálu školy a odpoledne od 13,00 hod na náměstí u domu kultury. Více informací najdete zde