Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > školní rok 21/22 > školní rok 21/22 - 2. stupeň > 8B - Bc. Vojtěch Wagner

9.B - Bc. Vojtěch Wagner

 

ZÁŘÍ  2022 

Začal nám poslední školní rok na základní škole. Na další cestě nás čekají další školy, další výzvy, noví kamarádi a nová dobrodružství. Teď jsme si hned první den mohli připomenout na přivítání prvňáčků svoje začátky. Uvědomili jsme si, že jsme začínali jako oni. Podívejte se s námi.

3.JPG  2.JPG

1.JPG  4.JPG

16. září 2022

Dnes jsme se zúčastnili projektu "Ukliďme Česko". Jeho účastníci se snaží ve vybrané lokalitě uklidit odpadky a zkrášlit tak své okolí. My jsme si vybrali blížký a oblíbený "Domácí vrch". Šli jsme ze sadů ke starému hřbitovu na Tisové, hřebenovou cestou k hradu a dolů, zpět do města a městských sadů. Celkem jsme odnesli do sběrného dvora 50 kg odpadků a vyhozených věcí. 

21. září 2022

Naši spolužáci - Julie Hrubá, Magdaléna Müllerová, Eliška Slabá, Jakub Pouzar a Matěj Šrail, nás reprezentovali v okresním kole sportovní soutěže Atletický čtyřboj v Chodově. Medaili si tentokrát nepřivezli, ale přesto svými výkony dokázali zlepšit dva školní rekordy v atletických disciplínách. Gratulujeme.  

26. září 2022

Dnes jsme navštívili "protidrogový vlak". Nenásilně jsme si na příběhu mladých lidí přiblížili drogové nebezpečí a mohli se s nimi rozhodovat, co bychom udělali v krizové situaci my. 

ŘÍJEN  2022 

4. října 2022

Další sportovní den. Tentokrát se v Sokolově konalo okresní kolo v přespolním běhu. Měli jsme tam své spolužáky: Matěje Šraila, Kubu Pouzara, Majdu Müllerovou, Elišku Slabou a Radima Holeše. Tým kluků obsadil hezké 5. místo, Majda se na stejné příčce umístila v soutěži jednotlivců. Mezi školami v celém okrese jsme se rozhodně neztratili.

12. října 2022Obrázek1.png

Dnes po vyučování probíhal na naší škole velký turna v oblíbené strategické hře Pišqvorky. Nemohli jsme chybět a tak jsme do akce vyslali tým ve složení Jakub Pouzar, Miroslav Černuška a Radim Holeš. Kluci dělali co mohli, skončili před branami finále. 

18. října 2022

Dnes jsme ve výuce předmětu Výchova ke zdraví objevovali důležitost hry v lidském životě, v rozvoji člověka. Hodina rychle ubíhala a my jsme si vytvořili myšlenkovou mapu jako přehled o hrách.

IMG_2466.JPG

19. října 2022

Je středa a my držíme palce svým spolužákům, kteří soutěží v Pythagoriádě. Jsou to Sára Červenková, Radim Holeš, Jakub Pouzar, Daniel Svatoš, Dominik Hubáček, Jakub Mikle a Kateřina Kubíková. Na matematiku si každý netroufne, tak ať jim to vyjde. 

20. října

Po matematice si zkoušíme i přírodopis. Přírodovědného klokana si zkouší "ochočit" i náš tým ve složení Sára Červenková, Kuba Pouzar, Daniel Svatoš, Radim Holeš, Dominik Hubáček a Míra Černuška.

21. října

Je konečně pátek, po "nabitém" týdnu máme projektový den, příhodně nazvaný "Den v přírodě". Scházíme se u školy, autobusem se přesouváme na konec obce Stříbrná a vyrážíme směrem do údolí Nancy. Naším prvním cílem je památný strom, javor klen v Nancy. Důkladně jej změříme a pokračujeme údolím do skalního města a dál na rozcestí pod Špičákem. Tady je altánek, studánka, zkrátka dobré místo na zastávku, odpočinek, svačinku, vyplnění dalších úkolů a na "bojovou" hru. V nejlepším je dobře přestat a tak naše putování pokračuje do Nové Vsi a zpět do Kraslic. 

 IMG_20221021_083242[1].jpg  IMG_20221021_093052.jpg  IMG_20221021_104850[1].jpg   IMG_20221021_110806[1].jpg   IMG_20221021_113225_1.jpg

LISTOPAD 2022 

2. listopadu 2022

Kluci ze třídy, konkrétně Jirka Kondrys, Matěj Šrail, Dominik Hubáček a Radim Holeš jeli jako členové školního týmu hrát turnaj v halovém fotbale do Sokolova, kde se utkali se soupeři ze škol z celého okresu. Hrát proti sportovním školám je vždy výzva, kluci byli dobrým soupeřem a zápasy si užili. Důležité je přeci zúčastnit se, udělat něco pro sebe a pro tým a pokud možno nebýt poslední. Nevyhráli jsme, nebyli jsme poslední,domů jsme mohli jet s hlavou vztyčenou.

3. listopadu 2022

Dnes jsme byli v naší střední škole, kde si pro nás připravili workshop s názvem "Techmánie". Seznámili jsme se s obory, vyučovanými na naší škole a mohli jsme si všechno i vyzkoušet. Na fotografie se můžete podívat

zde

4. listopadu 2022

Po úspěšném absolvování školního kola logické olympiády nás dnes reprezentovala v krajském kole této soutěže naše spolužačka Sára Červenková. Drželi jsme jí palce.

9. listopadu 2022

Naší další aktivitou je účast v projektu Polytechnická liga. V jejím rámci mohou žáci základních škol poměřovat své dovednosti v různých oborech lidské činnosti. Letošní první výzva se zaměřila na vaření, základní surovinou se staly těstoviny. Do krajského kola soutěže, vyhlášené KHKKK, jsme vyslali Radima Holeše a Dominika Hubáčka. Náš mini tým se svým vybraným receptem obsadil 7. místo. Blahopřejeme jim. 

                      V rychlém sledu jsme se zapojovali do sportovních i vědomostních soutěží:

11. listopadu 2022 - Eliška Slabá, Dominik Hubáček a Kuba Pouzar reprezentují naší školu v okresním kole soutěže v plavání

15. listopadu 2022 - Radim Holeš a Daniel Svatoš pomáhají organizovat okresní kolo turnaje ve stolním tenisu pro žáky a žákyně prvního stupně. DĚKUJEME JIM.

16. listopadu 2022 - Magdaléna Müllerová a Daniel Svatoš nás reprezentují v okresním kole turnaje ve stolním tenise pro žáky druhých stupňů ZŠ. 

22. listopadu 2022 - Sára Červenková nás reprezentuje v okresním kole matematické soutěže, příhodně nazvané "Pythagoriáda", souběžně s tím nás další žáci naší třídy reprezentují v okrskovém kole turnaje ve florbalu. Jsou to Julie M. Hrubá, Kateřina Kubíková , Magdaléna Müllerová, Radim Holeš, Jirka Kondrys, Jakub Mikle, Jakub Pouzar a Daniel Svatoš. Kluci si výhrou zajistili postup do okresního kola.

Než jsme se nadáli, je tu PROSINEC

Prožíváme adventní čas, a jedním z tradičních svátků této doby je svátek svatého Mikuláše. K tradicím školy patří i nadílka, kterou zajišťují ve spolupráci s vedením školy žáci devátých tříd. Z naší třídy se nadílení ve dvou školkách a ve třídách prvního stupně ujali Káťa Kubíková, Vendulka Karhanová, Matěj Šrail, Kuba Pouzar a Radim Holeš. Jako fotografka je doprovázela Petra Siváková. Všichni se na akci řádně připravili a zvládli ji na výbornou. 

   IMG_20221205_105933.jpg      IMG_20221205_092542_1.jpg

   IMG_20221205_101438_1.jpg     IMG_20221205_093759_1.jpg

8. prosince 2022 - dnes je na programu okresní kolo turnaje ve florbalu. Radim Holeš, Jirka Kondrys, Kuba Mikle, Kuba Pouzar a Dan Svatoš si s chutí zahráli domů si odvezli medaile za třetí místo. BLAHOPŘEJEME. Ostatní žáci třídy dnes navštívili vánoční koncert MD Company v Domě kultury Kraslice. 

Sváteční čas nekončí, a tak vás také chceme pozvat na další tradiční charitativní akce školy - Vánoční jarmark a srdíčkové dny. Více informací najdete na stránkách školy 

    zde.

Pozvánka.jpg

 Jarmark se podařil, v jeho rámci proběhly již tradiční Srdíčkové dny - Život dětem. Jde o veřejnou sbírku na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Z naší třídy tuto akci zajišťovali Majda Müllerová, Mariia Yakovenko, Julie Hrubá, Dominik Perský a Matěj Šrail a byli úžasní. Těší nás, že jsme přispěli na obě charitativní akce. Blíží se Vánoce, těšíme se na prázdniny, odpočinek a přejeme všem příjemné prožití svátků a úspěšný nový rok.

LEDEN

A jsme zpět. Před námi je období zkoušení a očekávání pololetního vysvědčení. Hned do začátku jsme měli 4. ledna besedu s příslušníkem Policie České republiky.  

Soutěžíme i v lednu! 10. ledna - Sára Červenková, Míra Černuška, Radim Holeš, Kuba Pouzar a Dan Svatoš si vyzkoušeli své znalosti ve školním kole Olympiády z českého jazyka. O týden později, 18. ledna pokračovaly vědomostní soutěže okresním kolem olympiády z dějepisu, které se zúčastnili Sára Červenková a Radim Holeš. Sportovní soutěže v lednu zastupoval Silový víceboj, jehož okresního kola se 25. ledna zúčastnili Radim Holeš a Jakub Pouzar. 

26. ledna. Dnešek je pro některé z nás první možností, jak si otestovat své vědomosti. Vyzkoušeli jsme si v naší škole spolu s žáky školy Dukelská PŘIJÍMAČKY NANEČISTO.

31. ledna - Sára Červenková nás i v dnešní den reprezentuje v okresním kole soutěže Finanční gramotnost. Jinak ale všichni netrpělivě očekáváme pololetní vysvědčení.

ÚNOR

Hned 1. února nás Robert a Dominik Perský reprezentují na soutěži "Havlíčkovka hledá SUPERSTAR". 

3. února - máme pololetní prázdniny, na které hned příští týden od 6. až 10. února navazují jarní prázdniny.

14. února - dnes u nás probíhá školní kolo další vědomostní soutěže - Zeměpisná olympiáda. Z naší třídy se jí účastní Dominik Hubáček, Radim Holeš, Sára Červenková, Jakub Pouzar a Dominik Dičko. Držíme jim palce. Hned další den, tedy 15. února na tuto akci navazuje školní kolo Biologické olympiády. I tady nás zastupují Sára Červenková a Jakub Pouzar. 

Ve dnech 20. a 21. února pokračuje soutěžení krajským kolem pěvecké soutěže "Karlovarský skřivánek", kde máme své dva zástupce - bratry Dominika a Roberta Perských. Kluci, držíme palce.

22. února - dnes jsme navštívili sál místní ZUŠ, kde pro nás měli připraven koncert o stylech populární hudby. Bylo to pěkné.

Koncertu se nemohli zúčastnit Dominik Hubáček a Radim Holeš, kteří nás reprezentovali v okresním kole vědomostní soutěze - Zeměpisná olympiáda

Soutěžíme pravidelně, ale nezůstáváme jen u toho. Dne 21. února jsme pomohli s pořádáním a průběhem okrskového kola v přehazované pro žáky I. stupně jako rozhodčí, konkrétně naši kluci Radim Holeš, Daniel Svatoš a Jakub Pouzar. Další akcí byla pomoc při pořádání okrskového kola turnaje v basketbalu pro žáky I. stupně, který probíhal dne 28. února za asistence Kuby Pouzara a Dana Svatoše v roli rozhodčích. Kluci, krásná práce, děkujeme. 

BŘEZEN

6. března -  

 

 

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Jak se vám líbí nové webové stránky naší školy?

Jsou přehlednější
5 (62.5%)
jsou hezčí
0 (0%)
ty původní byly hezčí
0 (0%)
nevyznám se tu
0 (0%)
líbí se mi
2 (25%)
nelíbí se mi
1 (12.5%)
potřebují ještě vylepšit
0 (0%)

Od 3. 4. 2017 22:50 celkem hlasů: 8

Hlasování uzavřeno.