image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Beseda s myslivcem v Jindřichovicích 23

Beseda s myslivcem v Jindřichovicích 23Datum konání:
28.2.2023

Začátkem minulého týdne k nám do školy a školky zavítal místní hajný a myslivec. Nejprve dětem rozdal kartičky se zvířátky, aby je správně pojmenovaly a ukázali jsme si rozdíly mezi podobnými druhy zvířátek, která žijí v lese. Naučili jsme se pojmenovat samičky, samečky i potomky jednotlivých zvířat, rozeznat jejich stopy, které můžeme pozorovat při našich procházkách v lese, a dokonce i rozpoznat zvuky, kterými se mezi sebou dorozumívají. Vzájemně jsme si připomněli, jak bychom se měli chovat v lese, abychom žádné ze zvířátek nevyplašili. Dozvěděli jsme se také například, jaký je rozdíl mezi rohy a parohy, co jsou tzv. "pyžámka", "světla" nebo "zrcátka" v myslivecké řeči. Zjistili jsme, že práce hajného je velmi náročná a práce myslivce je spíše "koníček", který s sebou ale nese spoustu povinností. Pan myslivec nám také ukázal, co vše si nosí do lesa a jak by měl být správně oblečen. Naše děti si dokonce mohly nějaké z myslivcových pomůcek vzít do rukou a vyzkoušet. Na závěr přišla řada na jednotlivé dotazy a osobní zážitky se zvířátky či příběhy z lesa. Dozvěděli jsme se několik užitečných informací a zajímavostí, které pro děti budou přínosem nejen v jejich budoucím vzdělávání...

Touto cestou bych ráda poděkovala našemu hajnému a myslivci, panu Dominiku Seifertovi, který se na nás přišel podívat do MŠ i ZŠ a připravil si pro nás tak zajímavé povídání. Zároveň bych jménem celého kolektivu chtěla poděkovat i paní učitelce Bc. Martině Némethové, která pro nás tuto besedu zorganizovala.

Ing. Bc. Daniela Kuchařová

 

Beseda s myslivcem 23 J.jpg

 

 Foto zde