image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Burza firem v SRN

Burza firem v SRNJiž potřetí jsme byli pozváni pracovnicí Agentur für Arbeit paní Rosenbauer na burzu firem do nedalekého německého města Plauen. Přestože letošní termín vyšel na prázdniny, žáci 2. a 3. ročníku naší střední školy měli zájem se této akce zúčastnit. Sešli jsme se 27.10. 2016 ve 13 hodin před školou. Autobus přijel s německou přesností a náladu nám nezkazilo ani uplakané podzimní počasí. V Plauen už nás očekávali paní Rosenbauer a pan Lohr, oba pracovníci z německé obdoby našeho pracovního úřadu. Rozdělili jsme se do dvou skupin podle zaměření a podle plánku jsme začali obcházet jednotlivé firmy. První skupinu vedl kolega Wagner, pomáhala mu tlumočnice a pan Lohr. Ve druhé skupině byla hlavní silou velmi sympatická paní Rosenbauer a já plnila roli tlumočnice. Žáci poznali množství firem, ve kterých našli uplatnění mnozí čeští pracovníci. Pevně věřím, že jejich snaha naučit se německému jazyku bude po této návštěvě ještě intenzivnější než doposud. Touto cestou bych ráda poděkovala paní Rosenbauer a panu Lohrovi, kteří vše připravili. Nemalý dík také patří panu Wagnerovi, který mi pomáhal a zajistil fotodokumentaci.
Mgr. M. Bladská
Fotogalerie zde.