Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Informatika v 6.A

Informatika v 6.ADatum konání:
17.1.2023

V rámci hodin informatiky nyní se šesťáky probíráme kódování informací pomocí obrázků. Žáci zkoumali, kde všude se s piktogramy setkáváme v běžném životě. Během bádání jsme narazili i na známé internetové šifry pomocí emoji. Zde žáci luštili pohádky a pak sami zkoušeli zašifrovat písničky. Poté jsme se podívali na historii předávání a uchovávání informací. Tady žáci kódovali a dekódovali indiánské písmo, seznámili se se semaforovou abecedou, pomocí níž znázorňovali svá jména. Dalším naším úkolem bylo najít situace, kdy je jednodušší zapisovat informace pomocí piktogramů a kdy nikoliv. Žáci došli k jazykovým bariérám, zkrácení zápisů příkladů v matematice či zápisu melodie písně či srozumitelnosti varovných symbolů. V praktické části pak vytvářeli papírový parník pomocí obrázkového návodu a tvořili pak textový postup. Zjistili díky tomu, že někdy obrázek vydá za desítky slov.

Mgr. Iva Rödlingová

 

 

Foto zde


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Jak se vám líbí nové webové stránky naší školy?

Jsou přehlednější
5 (62.5%)
jsou hezčí
0 (0%)
ty původní byly hezčí
0 (0%)
nevyznám se tu
0 (0%)
líbí se mi
2 (25%)
nelíbí se mi
1 (12.5%)
potřebují ještě vylepšit
0 (0%)

Od 3. 4. 2017 22:50 celkem hlasů: 8

Hlasování uzavřeno.