Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Nový pomocník do výuky

Nový pomocník do výukyRádi bychom Vás seznámili s naším novým pomocníkem do výuky a to stavebnicí Robobloq, s naším pracovním názvem Robík. Tato stavebnice podporuje všechny části základní výuky algoritmizace a programování. Nejprve si musíte jednotlivé komponenty sestavit. Stavebnice je koncipována podobně jako stavebnice Merkur, kovové dílky spojované pomocí šroubků a matiček. Po sestavení libovolného modelu, my zvolili škorpiona, se pustíte do práce s aplikací. V jednodušší verzi koordinujete pohyby pomocí dotykového joysticku. V náročnější verzi pak programujete pomocí blokových příkazů. V blokovém prostředí je samozřejmě i více možností pro práci s robotem, jako jsou zvukové či světelné efekty. Zde pak již můžeme plně využít doposud probrané znalosti z prostředí Scratch. Z Robíka máme radost a těšíme se, až jej po boku Lega plně zapojíme do výuky.

Mgr. Iva Rödlingová

 

 

Foto zde


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Jak se vám líbí nové webové stránky naší školy?

Jsou přehlednější
5 (62.5%)
jsou hezčí
0 (0%)
ty původní byly hezčí
0 (0%)
nevyznám se tu
0 (0%)
líbí se mi
2 (25%)
nelíbí se mi
1 (12.5%)
potřebují ještě vylepšit
0 (0%)

Od 3. 4. 2017 22:50 celkem hlasů: 8

Hlasování uzavřeno.