image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Nový pomocník do výuky

Nový pomocník do výukyRádi bychom Vás seznámili s naším novým pomocníkem do výuky a to stavebnicí Robobloq, s naším pracovním názvem Robík. Tato stavebnice podporuje všechny části základní výuky algoritmizace a programování. Nejprve si musíte jednotlivé komponenty sestavit. Stavebnice je koncipována podobně jako stavebnice Merkur, kovové dílky spojované pomocí šroubků a matiček. Po sestavení libovolného modelu, my zvolili škorpiona, se pustíte do práce s aplikací. V jednodušší verzi koordinujete pohyby pomocí dotykového joysticku. V náročnější verzi pak programujete pomocí blokových příkazů. V blokovém prostředí je samozřejmě i více možností pro práci s robotem, jako jsou zvukové či světelné efekty. Zde pak již můžeme plně využít doposud probrané znalosti z prostředí Scratch. Z Robíka máme radost a těšíme se, až jej po boku Lega plně zapojíme do výuky.

Mgr. Iva Rödlingová

 

 

Foto zde