image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > O krále dějepisu

O krále dějepisuDatum konání:
21.6.2023

V pátek 16.června 2023 se uskutečnila soutěž O krále dějepisu. Tématem pro soutěžní otázky se stala událost z 5. ledna roku 1923, kdy byl v Brně spáchán atentát na Aloise Rašína, tehdejšího ministra financí. Tato událost, od které letos uplynulo přesně sto let, byla jediným dokonaným atentátem na politika v naší zemi. Soutěž byla určena pro žáky 9. tříd, kteří letos probírali časové období kolem vzniku našeho státu. 17 žáků, kteří projevili zájem, získalo datum události a mohli si čerpat informace. V pátek potom formou testu poměřili své síly. Zvítězil Jakub Šolc z 9.A, druhé místo patří P.Bockovi a B. Vopatové (9.A), třetí místo obsadila skupina žáků D.Bigaz, J.Furiš, R. Medek, V. Štorkán a D.Štork (9.A). Všem účastníkům děkuji za jejich snahu a přeji jim pěkné prázdniny.                                      

Mgr. Monika Bladská