image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyceI. kategorie (8. a 9. třídy ZŠ):
Účast v soutěži byla dobrovolná. Zadané úkoly řešili soutěžící samostatně. Ve slohové části bylo hodnoceno dodržení tématu, plynulost a návaznost textu, vhodný výběr lexikálních prostředků i větná stavba. Přihlíženo bylo také i k tvaroslovné a pravopisné správnosti. Za jazykovou část bylo možno získat maximálně 23 bodů a za volný slohový útvar na téma Moje vzlety a pády celkem 10 bodů. Délka textu byla stanovena v rozmezí 20-25 řádek. V okresním kole nás bude reprezentovat žákyně 9. třídy Petra Pospíšilová a žák 8. třídy Filip Bláha.
Mgr. Zdena Petrová a Mgr. Eva Litváková děkují všem soutěžícím za účast v soutěži.
Výsledky si můžete prohlédnou zde: Olympiáda v ČJ

II. kategorie (SŠ):
Účast v soutěži byla dobrovolná. Zadané úkoly řešili soutěžící samostatně. Ve slohové části bylo hodnoceno dodržení tématu, plynulost a návaznost textu, vhodný výběr lexikálních prostředků i větná stavba. Přihlíženo bylo také i k tvaroslovné a pravopisné správnosti. Za jazykovou část bylo možno získat maximálně 22 bodů a za volný slohový útvar na téma Nápis na zdi celkem 10 bodů. Délka textu byla stanovena v rozmezí 20-25 řádek. V okresním kole nás budou reprezentovat žáci Richard Dudáš, Denis Marat a Jan Zelina.
Mgr. Zdena Petrová děkuje všem soutěžícím za účast v soutěži.
Výsledky si můžete prohlédnou zde: Olympiáda v ČJ